معرفی گوگل ترند یکی از مهم ترین ابزار های رایگان سئو

معرفی گوگل ترند یکی از مهم ترین ابزار های رایگان سئو

فهرست مطالب

گوگل ترند یا گوگل ترندز (Google trends) یک ابزار همه‌کاره و در دسترس برای تمام کسب کار های اینترنتی است. استفاده ازاین ابزار درعین سادگی اطلاعات بسیار مفید و کارآمدی را در اختیار دیجیتال مارکتینگ ها قرار میدهد تا بتواند استراتژی های سئویی خود را به صورت هدف مند تر دنبال کنند. .
اگر شما به دنبال یک ابزار سئو برای توسعه کمپین بازاریابی اینترنتی خود هستید، مطمئن باشید که گوگل ترند اگر بهترین انتخاب برای شما نباشد، قطعاٌ یکی از بهترین‌ها خواهد بود.
گاهی اوقات به‌عنوان مهندس و دانشمند، داده‌ها را فقط به‌عنوان بایت‌های عددی می‌دانیم که در جعبه سیاه پیش‌بینی ما قرار می‌گیرند. فراموش می کنیم که آنها نشان دهنده تغییرات در برخی از الگوهای دنیای واقعی هستند..

به عنوان مثال، زمانی که رویدادها و روندهای دنیای واقعی به وجود می‌آیند، ما تمایل داریم ابتدا به Google مراجعه کنیم تا اطلاعات مرتبط را به دست آوریم (مثلاً کجا برای پیاده‌روی برویم، اصطلاح X به چه معناست)  که باعث می‌شود Google Search Trends منبع بسیار خوبی برای داده‌ها باشد. درواقعاین سرویس تفسیری و درکی از آنچه که در اطراف ما می گذرد، میباشد.

تاریخچه گول ترند

ایده Google Trends از کجا آمد؟

 Google Trends در ابتدا یک ابزار آزمایشی در Google Labs بود که برای کمک به کاربران در درک روندهای جستجوی Google طراحی شده بود. برای اولین بار،از این داده های انبوه استفاده کردند تا بهتر متوجه بشوند که مردم به چه چیزهایی علاقه دارند و زمانی که به جستجو می آیند به دنبال چه چیزهایی می گردند. این امر موجب شد تا متوجه شوند راه‌اندازی Google Trends به‌عنوان یک محصول کامل که بینش‌هایی را در مورد آنچه که مردم در مجموع به دنبال آن هستند ارائه می‌کند و اینکه آن را برای همه در دسترس قرار می‌دهد چقدر مفید خواهد بود.

شرکت گوگل که در حوالی سالهای ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷، سرویس گوگل ترندز (Google Trends) را راه اندازی کرد. که البته گوگل ترند نسبت به سایر خدمات شرکت گوگل اوج و فرودهای زیادی را تجربه کرده است.
از نام این سرویس تا به روز رسانی های تاخیری و وعده های توسعه ای عملی نشده در این سرویس تغییراتی بوده است که تا به امروز درآن صورت گرفته و به شکلی امروزی مورد استفاده قرار بگیرد.

به هر حال، این فرزند شرکت گوگل چند سالی است که با روالی ثابت به زندگی خود ادامه می‌دهد و به شدت مورد استفاده‌ وب‌مسترها و کاربران وب قرار می‌گیرد.

گوگل ترند چیست؟

ترند در واژه به معنای روند است. زمانی که از کلمه ی ترند استفاده میکنیم یعنی اطلاعاتی از یک روال طولانی تری نسبت به آمارهای لحظه ای میخواهیم.
Google Trends یک ابزار آنلاین کاوش داده است که داده‌های جستجوی بلادرنگ از Google را ارائه می‌کند. کاربران می‌توانند علایق جستجوی افراد را کاوش کنند و داده‌های اضافی مانند مرتبط‌ترین مقالات، علاقه در طول زمان، علاقه براساس منطقه، سرچ های پرطرفدار و موضوعات مرتبط را بیابند. پس از جستجوی یک عبارت، نقشه ای را خواهید دید که مناطقی را که این اصطلاح در قسمت محبوب ترین است را نشان می دهد. کاربران همچنین می توانند به گذشته برگردند و اصطلاحات مختلف را از سال 2004 تا 36 ساعت گذشته مقایسه کنند تا رابطه بین آنها را درک کنند.
گوگل ترند علاوه بر پیدا کردن کلمات پرسرچ میتواند ما را در مقایسه ی مهم زمان چند کلمه پرسرچ نیز همراهی کند.

کارایی گوگل ترندز در داشتن بهترین انتخاب

برای شروع هر کسب و کاری شما در ابتدا نمیتوانید هر آنچه که به کسب و کارتان مربوط است پوشش دهید! که این امری طبیعی است. بنابراین در ابتدا با ابزاری به نام کی ورد تول و یا کی ورد پلنر کلمات پر استفاده، و میشه گفت کلماتی که در کسب و کار شما بیشترین سرچ و بازخورد را داشته اند را پیدا میکنید سپس از میان آن ها تعدادی را در گوگل ترند مورد بررسی قرار میدهد تا بهترین انتخاب اولیه ی خود را در راه اندازی کسب و کار خود داشته باشید، همچنین شما میتوانید از کلمات بدست آمده در گوگل ترند، مقایسه و توسعه ی سایت را در شاخه های مقاله نویسی، تولید محتوا، رشد برند و ارتقاء سئویی سایت خود کمک بگیرید.

مراحل استفاده از گوگل ترند

شما برای استفاده از گوگل ترند میتواند در بررسی متغییر های زیر انتخاب خود را ارزیابی کنید:

  1. موضوعات پرطرفدار فعلی را پیدا کنید.
  2. روندهای فصلی را شناسایی کنید.
  3. استراتژی سئوی محلی خود را بهینه کنید.
  4. رقبای خود را زیر نظر داشته باشید.
  5. استراتژی سئوی خود را بهینه کنید.

نحوه استفاده از Google Trends

Google Trends محبوبیت کلمه کلیدی را به جای حجم جستجوی کلمه کلیدی اندازه گیری می کند.

گوگل چگونه آن را توضیح می دهد: “هر نقطه داده بر کل جستجوهای جغرافیایی و محدوده زمانی که نشان می دهد تقسیم می شود تا محبوبیت نسبی مقایسه شود.”

برای شروع استفاده از Google Trends، یک کلمه کلیدی را در نوار جستجو وارد کنید یا یکی از نمونه های ارائه شده را انتخاب کنید. اگر تصمیم دارید از نوار جستجو استفاده کنید، به سادگی عبارت مورد نظر خود را وارد کرده و اینتر را بزنید.

استفاده از Google Trends 2
همچنین می‌توانید برای مشاهده اطلاعات کلی در مورد روندهای فعلی در کشور خود به قسمت های پایین تر مراجعه کنید.

پایین نمودار گوگل ترند

برای مقایسه دو عبارت، دکمه “+ مقایسه” را در کنار عبارت جستجوی اصلی خود فشار دهید. اگر میخواهید عبارات جستجو را با هم مقایسه کنید.

کلمات گوگل ترندز
برای تفکیک شرایط بر اساس زیرمنطقه به پایین بروید:
ما می توانیم میزان محبوبیت هر اصطلاح را در هر استان های مختلف به تفکیک ببینیم.

کلمات گوگل ترندز با تفکیک منطقه

5 راه استفاده از Google Trends برای بهبود استراتژی محتوا

Google Trends یک ابزار نسبتاً ساده است، اما راه‌های زیادی برای استفاده از آن برای استراتژی های تولید محتوای کلی وجود دارد.

در اینجا پنج روش وجود دارد که می توانید از گوگل ترند برای بهبود و تکمیل استراتژی محتوای فعلی خود استفاده کنید:

1. موضوعات پرطرفدار فعلی را پیدا کنید

یافتن موضوعات پرطرفدار می‌تواند به شما در برنامه‌ریزی محتوا، شناسایی زوایای منحصربه‌فرد کمک کند و حتی به سادگی به عنوان یک برند مرتبط بمانید.

از صفحه اصلی Google Trends، به پایین بروید تا موضوعات «پرطرفدار اخیر» در سراسر جهان را ببینید.

2. روندهای کلمات گوگل ترند فصلی را شناسایی کنید

روند فصلی روندی است که به طور مرتب و معمولاً در تعطیلات خاص بازمی گردد.

با تحقیق در مورد موضوعات پرطرفدار در Google Trends، می توانید دریابید که چه زمانی تبلیغات را برای تعطیلات بزرگ بعدی خود شروع کنید. احتمالاً در حوالی روز ولنتاین و روز مادر شاهد افزایش فروش و جستجوهایی در مورد گل هستید.
برای شروع، یک کلمه کلیدی را وارد کنید و اینتر را بزنید. به طور مثال “گل برای روز ولنتاین”
سپس از منوی کشویی برای تنظیم محدوده تاریخ استفاده کنید. هفت روز پیش‌فرض است، اما می‌توانید یک ساعت گذشته تا سال 2004 را انتخاب کنید.
برای دریافت اطلاعات دقیق روند فصلی، بهتر است حداقل به چند سال قبل برگردید.
«گل‌ها برای روز ولنتاین» از 7 تا 13 فوریه شروع به افزایش ترافیک می‌کند. این داده هایی است که می توانید برای برنامه ریزی شروع کمپین های بازاریابی خود از آنها استفاده کنید. همچنین می توانید در مورد روندهایی که پیش بینی آنها سخت تر است تحقیق کنید.

فرض کنید برای یک شرکت بیمه محتوا تولید می کنید. می توانید چندین سال به گذشته نگاه کنید تا ایده ای از زمان وقوع فصل طوفان داشته باشید، سپس در آن بازه زمانی کمپین های بازاریابی و محتوا ایجاد کنید. بازگشت به چند سال به عقب همچنین به شما می گوید که آیا یک موضوع پرطرفدار یک روند فصلی است یا صرفاً یک مد موقت. اگر ترافیک هر سال در همان زمان برای یک کلمه کلیدی افزایش یابد، آنگاه یک روند محسوب میشود.برای مثال چالش سطل یخ را در نظر بگیرید. قبل و بعد از آگوست 2014، ترافیک کمی داشت.
از آنجایی که مدها به سرعت محو می شوند، ایجاد محتوای طولانی مدت یا طراحی کمپین های بازاریابی در اطراف آنها ممکن است استفاده خوبی از زمان یا پول نباشد.
تبلیغات خرید گوگل را بر اساس فصل برنامه ریزی کنید!
همچنین می‌توانید از داده‌های Google Trends برای تعیین زمان برنامه‌ریزی تبلیغات Google Shopping خود استفاده کنید.

با وارد کردن یک کلمه کلیدی و جابجایی از «جستجوی وب» به «خرید Google» شروع کنید. یک کلمه را انتخاب کنید سپس نتایج را مشاهده کنید تا ببینید چه زمانی علاقه یا به طور کلی سرچ به اوج می رسد:
امکان دارد روند یک کلمه به این شکل باشد که در بهار و تابستان افزایش می یابد و در پاییز و زمستان کاهش می یابد. بنابراین اجرای تبلیغات خرید در آن بازه زمانی ممکن است شما را با یک سود یا معرفی خیلی خوب همراه کند. همچنین اجرای تبلیغات در طول ماه های بهار و تابستان یک راه مطمئن خواهد بود.

3. استراتژی سئوی محلی خود را بهینه کنید

گوگل ترند به شما امکان می دهد محبوبیت کلمات کلیدی را در سراسر جهان یا بر اساس کشور، منطقه فرعی، منطقه استانی یا شهر مشاهده کنید.

این می تواند به شما کمک کند کمپین های بازاریابی خود را اصلاح کنید و درک کنید که مشتریان بالقوه شما کجا هستند.

بیایید از یک مثال واضح استفاده کنیم: تخته های موج سواری. احتمال کمتری وجود دارد که مردم مناطق محصور در خشکی یزد به دنبال خرید آن باشند.

وقتی بر اساس منطقه فرعی تغییر می کنیم، می بینیم که مردم شمال کشور و جنوبی های نزدیک به خلیج فارس نسبت به بقیه استان ها به تخته موج سواری علاقه بیشتری دارند:
برای یافتن داده‌های بیشتر، بیایید جستجوی خود را به گونه‌ای تغییر دهید که فقط استان های شمال را پوشش دهد. به طور قطع خواهید دید که علاقه به تخته های موج سواری در طول سال ثابت است.
ویجت‌های دیگر نیز از همین روند پیروی می‌کنند و نتایج را فقط بر اساس جستجو در استان های شمال کشور نشان می‌دهند:
حتی اگر از قبل می‌دانید که اکثر مشتریان شما کجا زندگی می‌کنند، می‌توانید در الگوهای جستجوی آنها عمیقاً غوطه ور شوید تا عبارات جستجوی مرتبط و موضوعات مورد علاقه آنها را بیابید و همچنین از یک ردیاب رتبه محلی برای اصلاح بیشتر استراتژی سئوی محلی خود استفاده کنید.

تحقیقات کلیدواژه محلی در گوگل ترند را انجام دهید!

اگر صاحب کسب‌وکار محلی هستید، احتمالاً می‌خواهید در مورد آنچه که در منطقه شما ترند است در مقابل آنچه در سطح ملی یا جهانی ترند است، بیشتر بدانید.

ببینید چه چیزی در سطح محلی برای برنامه ریزی محتوایی که مشتریان شما واقعاً به آن علاقه دارند، رواج دارد.

فرض کنید یک نمایندگی خودرو در شیکاگو، ایلینوی دارید. می‌توانید «نمایندگی هوندا» را جستجو کنید و دامنه را فقط به شهر خود محدود کنید:
به موضوعات و پرس و جوهای مرتبط بروید، که اکنون موارد موجود در شیکاگو را پوشش می دهد:
تنها از موارد فوق، می توانید عبارات جستجوی نمایندگی های خاص و سایر مارک های خودرو را مشاهده کنید. برای شناسایی رقبای بالقوه و حتی برنامه ریزی محتوا، آنها را بررسی کنید.

بر اساس سؤالات مرتبط، ایده خوبی است که پست های وبلاگ مقایسه ای درباره خودروهای کیا، تویوتا، هیوندای و فورد و همتایان هوندا آنها بنویسید.

4. رقبای خود را در گوگل ترند زیر نظر بگیرید

به ابزار مقایسه گوگل ترند برگردید تا ببینید برند شما چگونه در مقابل رقبا ایستاده است.

برای این مثال از Netflix و Hulu استفاده خواهیم کرد. در این مورد، احتمالاً مفیدتر است که بازه زمانی را چند سال به عقب برگردانید تا دید کلی بهتری از عملکرد مربوطه داشته باشید.

4. رقبای خود را در گوگل ترند زیر نظر بگیرید

می‌توانیم ببینیم که رقابت در پنج سال گذشته ثابت مانده است و نتفلیکس به راحتی پیشتاز بوده است:
همچنین می‌توانیم ببینیم که تعداد زیادی از جهش‌های ترافیک به طور همزمان برای هر دو مارک اتفاق می‌افتد (احتمالاً به دلیل انتشار جدید یا اخبار هر یک از مارک‌ها).

حالا بیایید به Hulu در مقابل HBO Max نگاه کنیم، که کمی نوسانات را نشان می دهد:

ی رقبا در گوگل ترند
HBO Max یک پلتفرم پخش جریانی جدیدتر است که در ماه می 2020 عرضه شد. شما می توانید در اوایل سال 2019 شاهد افزایش جزئی ترافیک باشید، احتمالاً زمانی که شایعات قبل از اعلام رسمی آن شروع شده بود.

پس از آن HBO Max یک بار شروع به کار کرد و حتی در نقاط خاصی از Hulu پیشی گرفت.

اگر برای یکی از این شرکت‌ها کار می‌کردید، ممکن است بخواهید بررسی کنید که رقیب شما چه چیزی را در طول افزایش ترافیک خود منتشر می‌کند تا بتوانید موفقیت آنها را تکرار کنید یا استراتژی بازاریابی خود را بر اساس آن تنظیم کنید.
یکی از راه‌های زیر نظر گرفتن روند رقبا، استفاده از ابزار تحقیقات بازار مانند Market Explorer است. می توانید ببینید که چگونه روندهای شرکت شما با رقبای شما مقایسه می شود.

در اینجا، نتفلیکس را به عنوان دامنه اصلی و Hulu و HBO Max را به عنوان رقبا انتخاب کردیم.

market explorer
هنگامی که روی «ایجاد و تجزیه و تحلیل» ضربه بزنید، در صفحه اصلی قرار می گیرید که شامل ویجت کلمات کلیدی پرطرفدار است.

ماوس را روی کلمات کلیدی مختلف نگه دارید تا رشد حجم و سایتی که کلمه کلیدی در آن ترند است را ببینید. اگر روی «کلیدواژه‌های برتر» جابه‌جا شوید، می‌بینید که در ماه قبل چه کلیدواژه‌هایی ترند شده‌اند.
تجزیه و تحلیل آنچه در سایت های رقبای شما ترند است می تواند به شما کمک کند تا بهتر بفهمید چه چیزی برای آنها مفید است و چه چیزی می تواند برای شما مفید باشد. اگر بر اساس روندها عمل نکنید، ممکن است ترافیک یا مشتریان زیادی را از دست بدهید.

5. استراتژی سئوی خود را بهینه کنید

بیایید چند روش را باز کنیم که می‌توانید از داده‌های گوگل ترند برای برنامه‌ریزی و ایجاد محتوا استفاده کنید.

تحقیق کلمات کلیدی را انجام دهید
گوگل ترند داده‌های کلمه کلیدی را بر اساس داده‌های جستجوی هم‌زمان به شما نشان می‌دهد – که ابزارهای دیگر نمی‌توانند.

وصل کردن کلمات کلیدی و دیدن روند آنها در طول زمان می تواند راهی مفید برای تکمیل تحقیقات کلمات کلیدی شما باشد.
آیا از قبل فهرستی از کلمات کلیدی که قصد دارید هدف قرار دهید دارید؟ می‌توانید آن‌ها را به Google Trends اتحان کنید تا ببینید در طول زمان چگونه عمل کرده‌اند و اینکه آیا آنها گزینه‌های مناسبی برای استراتژی شما هستند یا خیر.

به یاد داشته باشید که گوگل ترند حجم یا دشواری کلمات کلیدی را اندازه گیری نمی کند.

همچنین می‌توانید با استفاده از بخش «پرسمان‌های مرتبط» برای تعیین اینکه کدام کلمات کلیدی محبوب را هدف قرار دهید، آن را یک قدم جلوتر ببرید.

فرض کنید کیف پول می فروشید. نتایج برتر برای کلمه کلیدی “کیف پول” نشان می دهد که مردم معمولاً بر اساس مارک کیف پول جستجو می کنند:
این اطلاعات می تواند به شما کمک کند تعیین کنید کدام کلمات کلیدی را در یک پست وبلاگ به عنوان کلمه کلیدی استفاده کنید یا حتی دسته بندی محصولات خود را چه نامی باید نامگذاری کنید.

همچنین می توانید پرس و جوهایی را که پیدا کرده اید مقایسه کنید تا ببینید کدامیک محبوب ترین هستند.
این به ما نشان می‌دهد که در حالی که کیف‌های دستی چرم اخیراً شاهد افزایش شدید ترافیک بوده‌اند، ممکن است بر اساس داده‌ها (اطلاعات بیشتر در مورد آن) مد باشند.

از طرف دیگر، به نظر می رسد که کیف های کولی به طور پیوسته در حال افزایش محبوبیت هستند.

گوگل ترند نقطه شروع خوبی برای یافتن کلمات کلیدی محبوب است، اما بهتر است قبل از ایجاد محتوا، ایده‌های کلیدواژه‌ای را که پیدا می‌کنید از طریق ابزار جامع‌تری مانند Keyword Tools جست و جو کنید.

برای تکمیل فرآیند تحقیق کلمات کلیدی، می‌توانید از ابزار جادویی کلمه کلیدی برای یافتن کلمات کلیدی ثانویه برای استفاده در محتوا یا کپی تبلیغات استفاده کنید.

ستون سمت چپ کلمات کلیدی مرتبط را با هم گروه بندی می کند، بنابراین به نظر می رسد مردم به نسخه های «مینی»، «چرمی» و «مشکی» این کیف علاقه دارند.

موضوعات مرتبط را شناسایی کنید

علاوه بر پرس و جوهای مرتبط، می توانید در مورد موضوعات مرتبط تحقیق کنید.

بیایید از جنگ ستارگان به عنوان مثال استفاده کنیم. در سمت راست هر مبحث، درصد یا عبارت «جلوگیری» را خواهید دید.

مرتبط را شناسایی کنید

موضوعاتی که با درصد افزایش علامت‌گذاری شده‌اند، موضوعات پرطرفدار «برترین» هستند، در حالی که عبارات جدایی «در حال افزایش» هستند. موضوعات فراگیر یا در حال افزایش نسبت به آخرین دوره زمانی افزایش زیادی داشته است.

در اینجا نحوه امتیاز دهی گوگل به آنها آمده است:

امتیاز دهی گوگلهدف این است که ازهر اطلاعاتی که برای استفاده از کلمات ترند مناسب است شناسایی شود.

با وارد کردن کلمات کلیدی گسترده شروع کنید و ببینید چه موضوعات مرتبطی مطرح می شود. آیا قبلاً این موضوعات را در وبلاگ ها یا پست های رسانه های اجتماعی مودر استفاده قرار داده اید؟

برای مثال، در اینجا قسمت موضوعات مرتبط برای «کفش زنانه» به نظر می رسد.

کلمه کلیدی کفش زنانه

تمام موضوعاتی که روبه رشد است به کفش های ورزشی مربوط می شود. اگر کفش‌های ورزشی به همراه نمیفروشید یا تبلیغاتی برای آن‌ها پخش نمی‌کنید، ممکن است بخواهید در استراتژی خود را تغییری ایجاد کنید.

خوشه های موضوعی بسازید

بخش‌های «موضوعات مرتبط» و «پرسش‌های مرتبط» ابزارهای مؤثری برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی در گوگل ترند هستند. اما آنها همچنین می توانند به شما در ایجاد کلاسترهای موضوعی کمک کنند.

خوشه های موضوعی گروه هایی از محتوای مرتبط هستند که حول یک ایده اصلی یا “ستون” متمرکز شده اند.

وقتی به درستی انجام شود، خوشه بندی موضوعات می تواند یک ساختار پیوند داخلی قوی ایجاد کند و به سازماندهی منطقی وب سایت شما برای کاربران و گوگل به طور یکسان کمک کند.

تصور کنید صاحب یک کسب و کار هستید که کفش های دویدن می فروشد. یکی از ارکان موضوع شما ممکن است “آموزش ماراتن” باشد.

اتصال آن کلمه کلیدی به گوگل ترند می تواند به شما کمک کند تا علایق خاص تری را در کلمه کلیدی گسترده تر «آموزش ماراتن» پیدا کنید.

چندین موضوع و کلمات کلیدی مرتبط می توانند در کلاس موضوعات آموزشی ماراتن شما کار کنند.

“برنامه تمرینی نیمه ماراتن 10 هفته” مانند یک کلمه کلیدی برای یک پست وبلاگ مفید به نظر می رسد. از این اطلاعات برای شروع پر کردن تقویم محتوای خود و ایجاد کلاسترهای موضوعی خود استفاده کنید.

استراتژی YouTube خود را بهبود بخشید

گوگل ترند همچنین موضوعات محبوب در YouTube را پوشش می دهد.

از دسته پیش‌فرض «جستجوی وب» به «جستجوی یوتیوب» بروید. همچنین می‌توانید دسته را مطابق با موضوع کانال خود تنظیم کنید (در این مورد، ما «زیبایی و تناسب اندام» را انتخاب کردیم).

YouTube خود را بهبود بخشید

با نگاهی به روند کلی کلمه کلیدی شروع کنید آیا مردم همچنان به این موضوع علاقه دارند؟ به نظر می رسد علاقه به تمرینات پیلاتس به طور پیوسته در حال افزایش است. سپس، به موضوعات مرتبط و پرسش‌های مربوطه جست و جو کنید تا بدانید چه کانال‌هایی در حال حاضر محبوب هستند و افراد در جستجوی چه کانال‌هایی هستند.

YouTube خود را بهبود بخشید 2

موضوعات مرتبط بیشتر کانال های یوتیوب در اینجا هستند. این زمان خوبی برای تحقیق در مورد رقبا است تا ببینید این کانال های محبوب چه نوع ویدیوهایی را پست می کنند.

پرسش‌های مرتبط می‌توانند به شما کمک کنند تا ایده‌هایی را برای آن ویدیوها ایجاد کنید. برخی از ایده های ویدئویی نمونه از پنج نتیجه برتر عبارتند از:

  • 20 دقیقه تمرین پیلاتس
  • پیلاتس برای کاهش وزن
  • پیلاتس برای نان و ران

تحقیقات Google Trends خود را در Semrush تأیید کنید

گوگل ترند یک ابزار مفید برای تحقیق کلمات کلیدی است که به شما امکان می دهد موضوعات پرطرفدار در سراسر جهان را تا شهر خود کشف کنید.

چه در حال تحقیق در مورد کلمات کلیدی باشید، چه به رقبای خود توجه کنید، یا حتی یک استراتژی سئوی محلی ارائه دهید، این ابزار رایگان نکات مهم زیادی دارد.

پرمون وب امیداوار است اطلاعات مفیدی را درباره ی استفاده از گوگل ترند ارائه کرده باشد. استفاده از سرویس رایگان گوگل ترند از ابتدای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی و طراحی سایت شرکتی مهم میباشد. به طور معمول استفاده از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ در روند رشد سئو سایت اینترنتی و معرفی هرچه بهتر کسب کار شما تاثیربسزایی دارد. پرمون وب مفتخر است که شما را از ابتدایی طراحی سایت همراه باشد و شما را در داشتن یک کسب و کار موفق همراهی کند، جهت اطلاع از راه های ارتباطی پرمون وب به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.

5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته های پایگاه دانش

دیگر نوشته ها

small_c_popup.png

اگر مایل به مشاوره رایگان در موضوع کاری سایت هستید فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.