افراد اغلب شهرت را با پرسونال برندینگ اشتباه می گیرند، اما این درست نیست. هرکسی شهرت دارد. اولین تاثیری که می‌گذارید، روابطی که با مدیران و همتایان تان برقرار می‌کنید و نحوه برقراری ارتباط، همه این‌ها بر اینکه دیگران شما را چگونه ببینند تأثیر می‌گذارند. درحالی که پرسونال برندینگ بسیار هدفمندتر است و و یعنی اینکه همانطور که شما می خواهید مردم شما را ببینند.

 

پرسونال برندینگ

پرسونال برندینگ چیست؟

پرسونال برندینگ (برندسازی شخصی) یکی از رویکردهای بازاریابی است که در آن فرد تجربه، محبوبیت، دانش و تخصص منحصر به فردی را منعکس می کند. این رویکرد به شرکت کمک می کند تا در بین رقبا برجسته شود، نفوذ بیشتری داشته باشد و اقتدار و نفوذ را ایجاد کند. پرسونال برندینگ در واقع تصوری است که دیگران وقتی به شما فکر می کنند ایجاد می کنند و ترکیبی از تعاملات، تجربیات، دانش قبلی، افکار عمومی، شخصیت، شهرت و موارد دیگری که با نام شما مرتبط است، می باشد.
چه کارآفرین باشید یا چه مدیر اجرایی و یا تازه فارغ التحصیل شده باشید، برند شخصی شما فرصت شما را تعیین می کند. در این دنیای آنلاین وقتی کسی نام شما را در گوگل جست و جو می کند، چند ثانیه‌ای که کسی صرف دیدن نتایج جستجوی شما می‌کند، اولین تصور او را از شما ثابت می‌کند. نتایج جستجوی مثبت باعث علاقه بیشتر به برند شخصی شما می شود، در حالی که نتایج جستجوی منفی علاقه را از شما و رقبای شما دور می کند.

چرا پرسونال برندینگ مهم است؟

برندسازی شخصی این فرصت را برای شما ایجاد می کند تا مزایا و نقاط قوت خود را نشان دهید و شرکت را تأثیرگذار، قابل تشخیص و رقابتی می کند.ایجاد پرسونال برندینگ به ویژه در میان اینفلوئنسرهایی که از قبل عشق و اعتماد مشتریان را دارند، رواج دارد. آنها به راحتی می توانند از نام و تخصص خود برای ایجاد برندهایی استفاده کنند که مردم از آنها استقبال می کنند. سلنا گومز، شارلوت تیلبری، کایلی جنر و جنیفر لوپز از محبوبیت و نفوذ خود برای ایجاد برندهای آرایشی شناخته شده در جهان استفاده کردند.
برندسازی شخصی بسیار محبوب است، زیرا می توان آن را به راحتی تشخیص داد، حفظ کرد و به خاطر آورد. مخاطبان و طرفداران شخص می توانند به طور خودکار به مشتریان بالقوه تبدیل شوند زیرا آنها فرد تأثیرگذار را به خوبی می شناسند و از تخصص و دانش این شخص قدردانی می کنند. در نتیجه، این برند دارای دسترسی گسترده و اعتماد میلیون ها نفر در سراسر جهان است.

چگونه پرسونال برندینگ بسازیم؟

امروزه هر کسی می تواند یک برند شخصی عالی بسازد. تنها چیزی که نیاز دارید دسترسی به پلتفرم های رسانه های اجتماعی است، مثل: اینستاگرام، فیس بوک و توییتر. این ابزارها به شما قدرت می دهند تا برندی را ایجاد کنید که در تمام این سال ها در تلاش بوده اید. تصویر مثبت، شخصیت خوب و ارزش هایی ایجاد کنید که با مخاطبان هدف شما طنین انداز شود. راهنمای زیر مراحل برندسازی شخصی را با جزئیات نشان می دهد:

مرحله 1: شناسایی نیرو محرکه

با پرسیدن سوالات زیر از خود شروع کنید:

  •  چه انگیزه ای باعث می شود که صبح از خواب بیدار شوید و به سر کار بروید؟
  •  به داشتن چه مهارت ها یا استعدادهایی بیشتر افتخار می کنید؟
  • در مورد چه مهارت هایی کنجکاو هستید اما هنوز باید آن را یاد بگیرید؟
  • چه نوع وظایف یا پروژه هایی به شما انرژی می دهند؟
  • چه موضوعاتی بیشتر علاقه شما را برمی انگیزد؟
  •  ده سال بعد، می خواهید چه کمکی به جهان داشته باشید؟
  •  افرادی که بیشتر آنها را تحسین می کنید چه وجه اشتراکی با شما دارند؟
    پاسخ‌های خود را به این سؤالات بنویسید و به هم‌پوشانی یا هم‌ترازی‌هایی که کشف می‌کنید توجه کنید. این تمرین می تواند به شما کمک کند تا برخی از ارزش ها، باورها یا اهدافی را که در حال حاضر شما را هدایت می کنند، شناسایی کنید.

ساخت پرسونال برندینگ

مرحله 2: همسو کردن ارزش های خود با اهداف سازمان

در مرحله دوم از ساخت پرسونال برندینگ اگر می‌خواهید در نقش فعلی خود رشد کنید، مهم است که راه‌هایی برای اتصال برندتان به اهداف سازمان تان پیدا کنید. با نگاه کردن به افرادی که در شرکت شما موفق و مورد تحسین هستند، شروع کنید. رفتارها و ویژگی هایی را که به طور مداوم از خود نشان می دهند، مشاهده کنید. با ارزش ترین نقاط قوت آنها چیست؟ رفتار آنها چگونه به پیشرفت تجارت کمک می کند؟ اکنون، به مرحله اول برگردید و اهداف و ارزش هایی را که شناسایی کرده اید فکر کنید. آیا بین مهارت‌های فعلی خود و ویژگی‌هایی که سازمانتان به آنها پاداش می‌دهد، همسویی می‌بینید؟ اگر چنین است، روی توسعه آن تمرکز کنید. اگر نه، ممکن است لازم باشد شایستگی های خود را افزایش دهید.

مرحله 3: ترسیم ذینفعان

درست مانند دنیای تجاری، یک برند نمی تواند موفق شود اگر کسی از آن آگاه نباشد. اگر نتوانید برند خود را در معرض دید مخاطبان وسیعی قرار دهید، بعید است که فرصت های بزرگتری را بدست آورید. برای افزایش دید خود در سازمان، سعی کنید نقشه ذینفعان را ایجاد کنید. این ابزاری است که به شما کمک می‌کند تأثیرگذاران سازمان خود را شناسایی کرده و راه‌های ارتباط با آن‌ها را استراتژی‌سازی کنید. هیچ راه درستی برای ایجاد نقشه سهامداران وجود ندارد. می تواند یک لیست ساده از افرادی باشد که می خواهید بشناسید یا می‌تواند سند پیچیده‌تری با نام رهبران سازمانی با نفوذ، نقش‌ها و مسئولیت‌های آنها و اینکه چگونه می‌توانند از شما دفاع کنند، باشد.

مرحله 4: در دیدرس قرار گرفتن

گام بعدی پرسونال برندینگ است که با افراد موجود در نقشه ذینفعان ارتباط برقرار کنید. وقتی تازه کار هستید، ممکن است کمی ناخوشایند باشد، بنابراین از درخواست کمک نترسید. با رئیس، همکار ارشد یا هم تیمی که مدتی در سازمان کار کرده است تماس بگیرید تا به شما کمک کنند. وقتی با آنها ارتباط برقرار می کنید، ببینید آیا آنها مایلند شما را برای قهوه یا ناهار سریع ملاقات کنند. می‌توانید نظر آنها در مورد موضوعی در حیطه تخصص آنها جستجو کنید، یا حتی شاید شباهت‌هایی را در زمینه‌های خود بیان کنید و … . بهتر از این، اگر ایده‌هایی در مورد نحوه برخورد آنها با چالشی که با آن روبرو هستند دارید، از ذکر آن در پیام خود نترسید. مهارت ها و علایق خود را و اینکه چگونه این شایستگی ها ممکن است برای آنها و کارشان مفید باشد، برجسته کنید. به این پیام به عنوان اولین فرصت برای نمایش پرسونال برندینگ خود فکر کنید.

 

برندسازی شخصی

نتیجه گیری

داشتن پرسونال برندینگ به معنای داشتن چیزی منحصر به فرد است که دیگران ندارند و می توانید به طور هدفمندانه در خود ایجاد کنید. پرمون وب ارائه دهنده خدمات طراحی لوگو و طراحی سایت شرکتی و فروشگاهی است، علاوه بر آن شرکت ها و سازمان ها می توانند برای ساخت پرسونال برندینگ، هویت بصری و … از خدمات مشاوره ای پرمون وب استفاده کنند، برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با پشتیبانی شرکت تماس بگیرید.