معرفی برترین موتور جستجوی تخصصی به همراه کارایی آنها

فهرست مطالب

گوگل تنها موتور جستجوی در فضای اینترنتی نیست ! درست است که گوگل یکی از معروف ترین موتورهای جست و جوی تخصصی به حساب می آید اما در این بین موتورهای جست و جوی دیگر وجود دارد که شما برای اهداف مختلف و در زمینه های گوناگون میتوانید از آن ها استفاده کنید. در این مقاله شما را دعوت میکنیم تا با انواع موتورهای جست و جو و کارایی های مختلف آن آشنا شوید .
با گسترش داده های جدید توسط انسان ها نیازهای افراد نیز تغییر شکل داده است و افزایش نیاز به موتورهای جست و جو نیز بیشتر شده است. در دنیای جست و جوی گوگل شما با هر کلیک شاهد انبوهی از اطلاعات راجع به موضوعات مختلفی هستید. اما باید بدانید که در پس هر کلیک برای جستجو کلید واژه ای خاص از الگوریتم ها و قوانین گسترده ای طراحی شده است تا کاربران بتوانند به بهترین جواب مورد نظر خود دست پبدا کنند.
با استفاده از این الگوریتم های خاص کاربران میتوانند با توجه به نیازشان در زمینه های مختلف عکس، ویدئو، تجارت و… به جستجو بپردازند اما متاسفانه در بسیاری از سرچ های تخصصی به مشکل برمیخورند و در نهایت به نتیجه ی دلخواه خود دست پیدا نمی کنند.

معرفی بهترین موتور جستجوی تخصصی

یک راه حل خوب برای رسیدن به بهترین نتیجه در نتایج جستجو کوچک کردن دامنه کلیدواژه در حین جستجو است که به شما در فهرست گذاری و مدیریت مطالب کمک می کند. به همین دلیل موتور جستجوی تخصصی ایجاد شده است تا راه رسیدن به نتیجه ی دلخواه را برای کاربران در حوزه های مختلف و تخصصی آسان تر و دردسترس تر کند.
موتورهای جستجوی تخصصی به طور کلی جهت آسان کردن جستجو های تخصصی توسط کاربران است. هدف از ایجاد این موتور های جستجو ارائه ی رابط کاربری بهترمانند حذف نتایج غیر ضروری است.به طور مثال یک موتور جستجوی ویدئو میتواند لیستی از فیلم‌هایی که به کلید واژه ی شما نزدیک است را برای تماشای شما پیشنهاد کند، یا در یک موتور جستجوی خبری آخرین اخبارها را در زمینه‌های مختلف ارائه می‌کند که این امر در یک موتور جستجوی عمومی ممکن است اطلاعات مهم تر و کاربردی تر کاربر در میان لینک‌های ناکارآمد گم شود.
موتورهای جستجوی تخصصی به طور معمولا برای ارائه ی ابزارها و امکانات جستجویی جهت تسریع رسیدن کاربر به اهداف تخصصی میباشد. در یک موتورجستجو نتایج را بر اساس قیمت، درجه‌بندی فیلتر میشود که شما در یک موتور جستجوی عمومی این قابلیت را نمی تواندی شاهد باشید.

انواع موتور های جستجوی تخصصی تصویر

Picsearch: موتور جستجوی با قابلیت جستجوی تصویر، عکس و انیمیشن بیش از 3 میلیون با اجازه ی دسترسی نامحدود دارد.

Picsearch
Tineye: در این موتور جستجو شما میتوانید به زمان و مکان گرفته شده از عکس مورد نظر خود دسترسی داشته باشید و نوع و مدت زمان مورد استفاده از تصویر را نیز میتوانید پیداکنید. این موتور جستجوی تخصصی به شما اطلاعاتی مبنی بر کیفیت های مختلف یک تصویر و منابع آن را نیز در اختیار شما قرار میدهد.

Tineye
Compfight: یک موتور جستجوی با الهامی بصری از تصاویر و عکس‌های خلاقانه مردم است که بیشتر در تبلیغات اجتماعی مورد استفاده قرار میگیرد.

PicTriev: موتور جستجویی با قابلیت پردازش چهره و جستجوی چهره ی مشابه است. کاربران میتوانند با آپلود عکس مورد نظر عکی های مشابه به همراه درصد های تشابه را پیدا کنند همینطور به اطلاعاتی از قدمت عکس خود نیز دسترسی پیدا کنند.

PicTriev
موتور جستجوی تخصصی مربوط به صوت

Findsounds: این جستجوگر به شما امکان سرچ فایل های صوتی و جلوه های صوتی را با فرمت های مختلف با قابلیت دانلود با لینک مستقیم را ممکن میسازد.

Findsounds
موتورهای جستجوی مناسب ویدئو

Blinkx: بزرگترین و پیشرفته ترین جستجوگر جهان با نمایه سازی 32 میلیونی ساعت برای انواع فایل های صوتی، ویدئویی و برنامه های تلویزیونی.

Blinkx
Cleepr: موتورجستجوی تخصصی جهت سرچ موزیک ویدئو های هنرمندان مختلف در سراسر جهان میباشد.

Cleepr
موتورهای مناسب در سرچ خرید

Pricegrabber : در این موتور جستجو شما میتواندی کالاها و محصولات مد نظر خود را در دسته بندی های مختلف به لحاظ قیمت و رتبه بندی فروش باهم مقایسه کنید و از تخفیفیات  با استفاده از این موتور جستجو می‌توانید محصولات و کالاهای دسته‌های مختلف را مورد بررسی قرار داده و ضمن مقایسه‌ی قیمت آن‌ها ، رتبه‌بندی آن‌ها را مشاهده کنید و از تخفیف‌های خرید بهره‌مند شوید.

Pricegrabber
Pronto: یک موتور جستجوی خرید که می‌توان در آن به جستجوی محصولات و کالاهای مختلف در دسته‌بندی‌های متنوع پرداخت و آن‌ها را از لحاظ قیمت و رتبه بندی در فروشگا‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و از تخفیفات ویژه هر فروشگاه نیز بهرمند شوید.

Pronto
Specout : در این موتور به شما میتوانید به مقایسه‌ی به روزترین و بهترین محصولات دنیای دیجیتالی (موبایل، تبلت، لپ‌تاپ و…) به لحاظ قیمت، مشخصات فنی و بررسی رتبه‌بندی آن‌ها، بپردازید.

Specout
BookFinder: موتور جستجو تخصصی خرید کتاب میباشد، که در این موتور جستجو شما انواع کتاب های نو و چاپ‌نشده‌، کتاب های دست دوم، کتاب های کمیاب و کتب درسی را در میان بیش از ۱۰۰۰۰۰ کتاب‌فروشی مختلف جستجو کنید و  قیمت آن ها را نیز باهم مقایسه کنید.

موتور جستوجوی تخصصی BookFinder
Kimovil: یکی از قوی ترین موتور جستجو تخصصی خرید گوشی های تلفن همراه است که با رابط کاربری زیبا و ایجاد امکانات مختلف در آن، به نیازهای مختلف کاربران خود به بهترین شکل در انتخاب یک گوشی همراه خوب کمک میکند.

موتور جستجو تخصصی Kimovil
موتورهای مناسب سرچ تجارت و کسب‌و‌کار

Masterseek: موتور جستجویی مناسب کسب‌و‌کاری جهت دریافت اطلاعات از تمام شرکت‌های جهان و افراد مرتبط آن مانند (کارمندان و…)، میباشد. در این موتور جستجو بر اساس نوع کسب‌و‌کار و موقعیت جغرافیایی و شرکت های تجاری در ۵۰۰۰۰ گروه مختلف و به ۲۶ زبان دنیا دسته‌بندی‌شده‌اند، میتوانید به جستجو بپردازید.

Masterseek موتور جستجوی تخصصی
Jayde: در این موتور جستجو شما میتوانید تمام  اطلاعات مورد نیاز جستجوی کسب‌و‌کار خود را در زمینه‌های مختلف جستجو کنید. از نام یک شرکت گرفته تا نوع محصول تولیدی و یا نوع سرویسی ارائه شونده و بسیاری اطلاعات مهم دیگر.

جستجوی تخصصی Jayde
موتورجستجوگر تخصصی علمی

Thesciencedictionary: این موتور جستجو به عنوان منبعی علمی قابل اعتماد جهت استفاده در موسسات آموزشی ایجاد شده است. پژوهشگران، دانش‌آموزان و متخصصان در سراسر جهان میتوانند از این موتور جستجو جهت دریافت اطلاعات علمی مورد نیاز خود استفاده کنند.

Scientillion: موتور جستجوی تخصصی جهت سرچ اطلاعات علوم پایه برای محققان، دانشمندان، دانش‌آموزان و ناشران که می‌توانند درآن به جستجو مطالب مورد نیاز خود در میان انبوهی از پایگاه داده‌های مهم و مجلات علمی بپردازند.

Citeseerx: موتور جستجوی مناسب برای جستجو در میان نوشته‌ها و متون علمی میباشد.

Citeseerx
Microsoft Academic Search: این نوع جستجوگر را میتوان یک سرویس کامل تحقیقات توسعه یافته توسط شرکت مایکروسافت نام برد که به محققان، دانشمندان، دانشجویان و پزشکان در زمینه‌ های مختلف اطلاعاتی محتوایی علمی، محققان، موسسات و حتی فعالیت‌های انجام گرفته کمک می‌کند.

جستجوی تخصصی ماکروسافت
موتور جستجوی اخباری

News lookup: در این جستجوگر شما میتواندی در میان هزاران سایت خبری معتبر دنیا براساس منبع خبری و رسانه  و… به جستجو بپردازید.
MagPortal:  موتور جستجوی تخصصی آنلاین به همراه دایرکتوری آنلاین جهت پیدا کردن مقالات و مجلات خبری است.

MagPortal
News-spider: در این جستجوگر شما میتوانید آخرین مقالات خبری که از سرتاسر جهان ارائه میشود جستجو کنید. کاربرانی که عضو هستند می‌توانند با ثبت نظرات خود امتیاز بگیرند.

جستجوگر تخصصی اسناد

Printfu: موتور جستجوی تخصصی جهت سرچ فایل‌ها به صورت pdf، مقالات، اسناد قابل چاپ و…

جستجوی Printfu
Pptsearch365: موتور جستجو مناسب جهت سرچ و جستجو تخصصی درمیان پاورپوینت‌ها و اسلایدهای موجود در فضای اینترنت

Pdfsb: شما میتواندی در این جستجوگر داده های موردنیاز و کتاب های الکترونیکی را برای خواندن و دانلود به صورت فایل pdf در اختیار داشته باشید.

Pdfsb
Asaha: موتور جستجوی تخصصی جهت دریافت فایل‌ها به صورت pdf ،doc ،xls ،ppt مورداستفاده قرار می‌گیرد.

جستجوی تخصصی ورزشی

Sportoos : این موتور جستجو به صورت تخصصی اطلاعات مربوط به تمام فعالیت های ورزشی را در اختیار کاربران خود قرار میدهد.

موتورهای جستجوی مورد استفاده ی سفر

Kayak: این جستجوگر یکی از قدرتمندترین جستجوگر های سایت های سفر به حساب می آید که تمام اطلاعات مورد نیاز یک سفر را از بلیط تا محل اقامت حتی کرایه ی اتومبیل های شهر مورد نظر را در اختیار کاربران خود قرار میدهد.
Bookingbuddy: موتور جستجویی باقابلیت مقایسه و رزرو  پرواز‌های ارزان، هتل‌ها، تورهای تعطیلات، اجاره ماشین، کشتی و… ،مناسب تمام نیاز های کاربران خود است.

Bookingbuddy
Hipmunk: جستجوگری با قابلیت سرچ در میان صدها سایت گردشی و سفری و جهت پیدا کردن بهترین و مناسب‌ترین قیمت برای پروازها، هتل و برنامه‌ریزی کاربران مختلف با سلایق متفاوت است.

Hipmunk

پرمون وب امیدوار است مطالب مفید برای شما ارائه کرده باشد! تیم پرمون وب متخصص در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی، طراحی سایت شرکتی و خدماتی چون سئو سایت فروشگاه اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ میباشد. جهت اطلاع از راه های ارتباطی با ما به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.

5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته های پایگاه دانش

دیگر نوشته ها

small_c_popup.png

اگر مایل به مشاوره رایگان در موضوع کاری سایت هستید فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.