آموزش جامع ورود محصولات در ووکامرس

آموزش جامع ورود محصولات در ووکامرس

فهرست مطالب

ووکامرس یک افزونه ی مهم و ثابت در سایت های فروشگاهی به حساب می آید. بنابراین افزودن محصول و خروجی گرفتن محصولات در ووکامرس امری ضروری است. در راه اندازی یک وب سایت فروشگاهی به طور معمول سومین مرحله سوم بعد از نصب و راه اندازی ووکامرس افزودن محصولات است. شما میتوانید محصولات فیزیکی و دانلودی خود را در وب سایت خود اضافه کنید سپس رسما کار فروشگاه اینترنتی شما شروع میشود.
در این مقاله قصد داریم مراحل مدیریت و افزودن محصولات در ووکامرس را برای شما شرح دهیم تا بتواند در کمترین زمان به آسانی محصولات خود را در وب سایت بارگذاری نمایید.

اولین قدم در افزودن محصولات در ووکامرس

ی اول اضافه کردن محصول در ووکامرس 1

اولین قدم مورد نیاز شما در افزودن محصول این است که به داشبورد وردپرس خود مراجعه فرمایید سپس به دنبال آیتم محصولات بگردید، شما با نگه داشتن ماوس رو این این کلمه آرشیوی باز میشود که مربوط به مدیریت محصولات شما است و شامل دسته محصولات، همه محصولات، افزون محصول و… میباشد. در این مرحله شما با کلیک برروی افزودن محصول با صفحه ای جدید جهت بارگذاری محصول خود مواجه میشود.

معرفی صفحه محصولات در ووکامرس

محصول در ووکامرس

در گام بعدی شما نیاز دارید اطلاعات مربوط به محصولات خود را به طور دقیق وارد نمایید. در این صفحه شما تما اطلاعات مروط به قیمت، عکس، حمل و نقل، مشخصات محصول، دسته های محصول را تنظیم میکند. که البته برخی از این ویژگی ها را باید در قسمت های مختلف وردپرس از پیش تنظیم کنید سپس در این صفحه با انتخاب گزینه مورد نظر و مربوط به محصول را انجام دهید. به طول مثال ویژگی های حمل و نقل و دسته ها ابتدا در وردپرس تنظیم کنید و در قسمت های مربوط با یک کلیک گزینه مناسب محصول را انتخاب کنید.

محصول در ووکامرس

عنوان محصول :در ابتدا در قسمت عنوان نام محصول مورد نظر خود را مینویسید سپس url محصول به صورت خود کار ایجاد میشود. این عنوان معمولان با استفاده از ابزار ها و استراژی های سئویی گذاشته میشود تا بهترین بازخورد را دریافت کند به طورمثال : از کلمات و جملات کوتاه و پرسرچ مربوط به محصول مورد استفاده قرار میگیرد که در صورت لزوم ویژگی های خاص محصول نیز مثل نام برند، سال تولید و… را نیز شامل میشود.
ابزار های ویرایشگر : جهت اضافه کردن اطلاعات مربوط به محصول وردپرس در جعبه ابزار خود برای بلد کردن ، استفاده از تیتر های مهم در موتورهای جستجو، بلات گذاری و عددگذاری ویژگی های محصول تعبیه کرده است. شما نیز میتواند با توجه به استراتژی های سئویی متن مربوط به محصول خود را وارد نمایید. وحتی با استفاده از پرونده چندرسانه ای موجود در بالای جعبه ابزار های نوشتار عکس، ویدئو و فایل مربوط به محصول خود را جهت معرفی هر چه بهتر محصول خود و بالا بردن سئو سایت خود استفاده نمایید.
باکس توضیحات تکمیلی : در این باکس شما میتوانید با استفاده از جدول و یا افزودن متن دلخواه همراه با عکس و ویدئو توضیحات محصول خود را برای کاربران به صورت کامل ارائه دهید.

تنظیمات باکس اطلاعات مورد نیاز یک محصول

اطلاعات محصول در ورود محصولات در ووکامرس

بعد تکمیل مراحل مربوط به توضیحات محصول به تنظیمات مربوط به محصول در قسمت های پایین تر میرسیم. تنظیماتی چون: قیمت گذاری، وضعیت حمل و نقل، انتخاب دسته ها و…
در ابتدا نوع محصول را مشخص میکنم یعنی محصول شما ساده است یا به صورت گروه بندی شده است. این ویژگی به شما این امکان را میدهد که محصول را جهت معرفی و خرید از سایت های دیگر ایجاد کنید و لینک صفحه محصول را در جایی دیگه کاربران را هدایت کند و یا محصول از ویژگی متغیر برخوردار باشد. بعد انتخاب محصول به صورت ساده شما باید محصول دانلودی و فیزیکی خود را مشخص کنید.
در صورتی که محصول شما دانلود باشد نوع تنظیمات نیز تغییر میکند ابتدا با فعال کردن تب مجازی و دانلود شما باید لینک مربوط به فایل مورد نظر خود را وارد نمایید. در انتخاب گزینه دانلود تب حمل و نقل به صورت خودکار غیرفعال میشود و در صوت انتخاب محصول فیزیکی چون در اون صورت نیاز به ارسال و پست دارید این گزینه فعال میشود.

تنظیمات مربوط به محصولات دانلود در ووکامرس

محصولات دانلود در ووکامرس

از آنجایی که تنظیمات محصولات دانلودی با محصولات فیزیکی مراحل تنظیمات آن با یکدیگر متفاوت است. در ابتدا به تنظیمات محصولات دانلود را بررسی میکنیم سپس به محصولات فیزیکی می پردازیم.
قیمت : با توجه به واحد پولی انتخابی شما در ووکامرس شما میتوانید در این فیلد قیمت محصول عادی را انتخاب کنید. در قسمت پایین آن فیلد مربوط به تخفیف با فروش ویژه ی شما وجود دارد که میتوانید در آن مقدار قیمت محصول در با تخفیف یا فروش ویژه را وارد نمایید که ووکامرس به طور خودکار بر روی قیمت اولیه خط کشیده و قیمت جدید را به مشتری نشان میدهد که مشتری متوجه تغییر قیمت بشود.
فایل دانلودی : کمی پایین تر از قیمت ویژه نوبت به فیلد های فایل دانلودی میرسد. در این شما محصول دانلود خود را با قرار دادن لینک فایل در ووکامرس وارد کنید یا با افزودن به پرونده چند رسانه ای از آنجا انتخاب کنید.
فیلد محدودیت دانلود : شما در این فیلد تعیین میکنید که کاربر این فایل را چند بار میتواند یا مجاز است دانلود کند. با این کار مشتریان شما حتی با داشتن لینک دانلود بیشتر از تعداد معینی که شما مشخص کرده اید نمیتواند دانلود انجام دهد.
انقضای دانلود : شما در این فیلد برای مشتریان خود زمانی را برای دانلود فایل خریداری شده تعیین میکند. به طور مثال شما 72 یا 24 ساعته زمان دانلود فایل را برای مشتری خود بازمیگذارید بعد از آن لینک مربوط به دانلود منقضی شده و مشتری دیگر قادر به دانلود فایل نخواهد بود.
مالیات : در آخر در فیل مالیت شما مقدار مورد نظر خود را برای محصول خود وارد میکنید.

تب فهرست موجودی محصولات در ووکامرس

فهرست موجودی محصولات در ووکامرس

بعد از تنظیمات همگانی تب فهرست موجود محصول وجود دارد که در این قسمت تعداد محصول موجود برای فروش را تعیین میکنید. به طور مثال میتواند برای فایل تولید خود مقدار معینی برای دانلود تعیین کنید که بعد از آن فروش اون محصول به پایان برسد. در ابتدا با فعال کردن گزینه ی مدیریت موجودی در انبار فیلد موجودی برای شما فعال میشود که بعد از آن تعداد درخواستی خود را وارد نمایید. و در فیلد اجازه پیش فروش نیز در صورت ناموجود شدن محصول به مشتری خود امکان پیش خرید محصول را میدهد که بعد از موجود شدن محصول با ایمیل به مشتری اطلاع رسانی می شود سپس مشتری می تواند فیل خود را دانلود کند.

محصولات مرتبط

تب محصولات مرتبط در ورود محصولات در ووکامرس

این تب جهت معرفی محصولات مرتبط شما با محصول ایجاد شده است. این کار احتمال فروش شما را در محصولات دیگر بالا میبرد.
شما با وارد کردن 3 محصول در قسمت تشویق فروش موجب نمایش این 3 محصول در این صفحه می شوید.

فیلد ویژگی های

ویژگی در ایجاد محصولات در ووکامرس

شما میتوانید در این فیلد مشخصات کاملتری از محصولات خود را به صورت جدول تنظیم کنید. برای تعیین ویژگی ابتدا روی دکمه افزودن کلیک میکند بعد از نمایش باکس ویژگی ها عنوان و جزئیات مربوط به محصول را وارد نمایید سپس کلید ذخیره را بزنید.

تب پیشرفته محصولات در ووکامرس

پیشرفته محصولات ووکامرس

در این تب شما متنی را تنظیم میکنید که بعد از خرید به مشتری ارسال می شود که متن میتواند حامل تشکر از خرید یا کد تخفیف باشد. شما میتوانید در این فیلد هشدار های لازم را نیز در استفاده از محصول به مشتری خود انتقال دهید. با زدن تیک گزینه ی فرم نقد و بررسی فرم نظر خواهی را در این صفحه برای مشتری خود فعال کنید تا نظر خود را راجعه به محصول و یا خرید خود بنویسد.

تنظیمات محصولات فیزیکی ووکامرس

در تنظیمات محصولات فیزیکی نسبت به محصولات دانلود تفاوت در تغییرات یک تب و ایجاد یک تب جدید است. در واقع تمام

محصولات فیزیکی در ووکامرس

 تنظیمات دیگر مشابه محصولات دانلود می باشد و شما میتواندی از همان مراحل جلو بروید. تب های متفاوت در محصولات دانلودی فیزیکی به شرح زیر است:

1.غیر فعال شدن گزینه های محدودیت دانلود و انقضای محصول در تب همگانی میشود.
2. اضافه شدن تب حمل و نقل

تب حمل و نقل در افزودن محصول در ووکامرس

حمل و نقل در ووکامرس

در این تب شما اطلاعات مربوط به وزن و ابعاد محصول خود را وارد میکند سپس کلاس حمل و نقل مورد نظر خود را که از قبل در ووکامرس تعیین کردی را انتخاب میکنید.

باکس توضیحات مختصر محصولات در ووکامرس

توضیحات مختصر در ورود محصولات در ووکامرس

شما در این تب میتواندی توضیح کوتاه و تکمیل کننده ای برای محصول خود در نظر بگیرید که شامل جزئیات ضروری تر در تعریف محصول شما میشود. این قسمت در بتدای صفحه ی شما در کنار محصول نمایش داده میشود بنابراین باید از نکات مهم در آن استفاده شود.

چگونه عکس محصول را بارگذاری کنیم؟

عکس محصول در ووکامرس

در قسمت کناری این صفحه درانتها قسمتی تحت عنوان تصویر شاخص وجود دارد که شم میتوانید عکس محصول خود را در از پرونده چند رسانه ای دراین قسمت وارد کنید. این عکس در فروشگاه سایت و قسمت محصولات به نمایشش در می آید. از بکس گالری تصاویر نیز شما میتوانید عکس هایی از جنب های مختلف محصول خود را بارگذاری کنید در این صفحه برای مشتریان شما نمایش داده شود.

نحوه ی انتخاب دسته محصول

دسته در محصولات

ابتدا شما دسته ی مادر و زیر دسته ی مربوط به محصول خود را در قسمت دسته محصولات را اضافه کرده سپس در قسمت کناری مشخص شده با پیدا کردن و کلیک برروی گزینه مورد نظر محصول خود را جهت نمایش در دسته های مورد نظر خود تنظیم نمایید.

در آخر

بعد از وارد کردن تمام جزئیات لازم با کلیک بر روی انتشار محصول شما در وب سایت قبل مشاهد و نمایش میباشد و آماده ی برای فروش محصول است.
مدیریت محصول در ووکامرس
شما میتوانید در قسمت همه محصولات که در داشبورد وردپرس محصولات وجود دارد میتوانید به تمام محصول خود دسترسی داشته باشید و در صورت نیاز به ویرایش محصولات خود بپردازید. جهت نمایش جزئیات محصول در محصولات در قسمت بالا صفحه قسمت تنظیمات آیتم های مورد نظر خود نرا تنظیم کنید.

پرمون وب متخصص در طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت شرکتی میباشد. در این مجموعه خدماتی چون سئو سایت و دیجیتال مارکتینگ را به بهترین شکل به مشتریان خود ارائه میکند، جهت اطلاع از راه های ارتباطی با ما به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.

5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته های پایگاه دانش

دیگر نوشته ها

small_c_popup.png

اگر مایل به مشاوره رایگان در موضوع کاری سایت هستید فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.