آیا به شخصیت برندتان فکر کرده اید؟

طراحی هویت بصری برند و سازمان

طراحی هویت بصری برند یعنی ایجاد تمایز در شکل گیری شخصیت برند شما. در طراحی هویت بصری برند ویژگی‌هایی تعریف می‌شود تا برند شما آنگونه که می‌خواهید دیده و شناخته شود. طراحی هویت بصری باعث می‌شود در یادها بمانید همانطور که یک شخص، یک تیپ و یا یک بوی عطر بخصوص برای همیشه در ذهن شما می‌ماند. در طراحی هویت بصری مشخص می‌کنیم که برند ما را چگونه ببینند و با چه رنگی بشناسند. با چه صدا و ملودی آن را بشنوند و با چه الگویی به درستی تکرار شوند تا در اسلوب ذهنی مخاطبان به یادگار بمانند.

برند | برندینگ | هویت بصری

برند به ادراک مخاطبان از شما گفته می‌شود.

برندینگ به مجموعه فعالیت‌های تجاری برند شما گفته می‌شود

هویت بصری به مجموعه‌ایی از تصمیمات گفته می‌شود که شخصیت برند شما را شکل می‌دهد. برای مثال برند من با چه رنگی باید دیده شود؟ از چه نوع بافتی باید در آن استفاده کنم؟ چه خانواده فونتی برای شخصیت برند من مناسب است؟ 
پاسخ همه این سوالات را طراح هویت بصری طی تحقیقات، اکتشافات و مستندات به شما خواهد داد.

مراحل طراحی هویت بصری برند

Group 11 Copy

برگزاری جلسه حضوری و آنلاین

یک جلسه حضوری یا آنلاین برای اشتراک گذاری داده ها و اطلاعات، مشورت در خصوص کسب و کار شما، بررسی مسیر و شناخت اجمالی از کسب و کار شما

Group 13 Copy

تحقیقات

تحقیق در مورد کسب و کار یا برند شما و جمع آوری اطلاعات بصری به منظور طراحی یک شخصیت منحصر به فرد بصری در حوزه کسب و کار شما

Group 17

تحلیل و پیاده سازی داده‌ها

پس از مرحله تحقیقات نوبت به پیاده سازی داده‌ها و دسته بندی آنها برای دستیابی به ائلمان‌های بصری می‌باشد.

Group 19

تعریف قوانین بصری

پس از تحلیل بصری داده‌ها شروع به تعریف ویژگی‌ها و قوانین بصری می‌کنیم. در این مرحله مواردی چون خانواده رنگ، فونت و هر ویژگی دیگری تعریف می‌شود.

Group 20

طراحی برند بوک

پس از تعریف این ویژگی‌ها قوانین و ویژگی‌های تعریف شده در مجموعه ایی جمع آوری شده و برای اجرا تحت عنوان برند بوک سازمانی تقدیم می‌گردد.

content icon new

اجرای نهایی

در صورت تمایل برند‌ها می‌توانیم طبق قوانین هویت بصری ست اوراق اداری، ویزیت کارت و دیگر ائلمان‌های مورد نیاز را در قالب یک سفارش جداگانه و طبق قوانین هویت بصری برند شما طراحی و اجرا کنیم.

توسعه سایت بر اساس هویت بصری

طراحی سایت بر اساس قوانین هویت بصری برند شما

ما میتوانیم علاوه بر ست اوراق اداری و ویزیت کارت و هدایای تبلیغاتی، سایتی مبتنی بر هویت بصری برند شما هم طراحی کنیم.

سرعت

سرعت لود بالا

یک کاربر حرفه‌ایی انتظار دارد که سرعت لود سایتی که باز می‌کند حداکثر در حدود ۳ ثانیه باشد. ما این تضمین را برای شما انجام می‌دهیم که از مراحل انتخاب سرور مناسب تا طراحی سایت کلیه موارد بهینه سازی درست انجام گردد.

امکانات

ترکیبی از بهترین امکانات

در کنار رعایت همه استاندارد‌ها ترکیبی از بهترین امکانات را برای سایت های فروشگاهی یا خدماتی در نظر داریم تا بهترین نتایج را از کسب و کارتان بگیرید.

فوتر۳
طراحی مجموعه ست اوراق اداری و هویت بصری گروگل

برآیند طراحی هویت بصری چیست؟

هویت بصری مجموعه‌ایی از قوانینی است که در قالب برند بوک به شما تحویل داده می‌شود و با توسعه و رعایت قوانین درج شده در آن توسط طراحان گرافیک شخصیت و تیپ برند شما آنگونه که مشخص کرده‌اید دیده یا شنیده می‌شود. طراح هویت بصری طی تحقیقات فراوان تعاریف ویژه‌ایی را درون برند بوک قرار می‌دهد تا با توسعه صحیح وحدت رویه برند شما حفظ شود. برای مثال در همه جای دنیا کوکا کولا با رنگ قرمز شناخته می‌شوند یا برند دلونگی با رنگ سورمه‌ایی، در برند‌های ایرانی امرسان ملودی مخصوص خود را دارد و سال‌ها آن را تکرار کرده است. ایرانسل را با رنگ زرد سازمانی آن می‌شناسیم و شخصیت آن را نسبت به رقبایی چون همراه اول و رایتل شخصیتی فانتزی، مهیج و دارای نوآوری به خاطر می‌آوریم.

در فرایند طراحی هویت بصری نسبت به اسکیل هر برند مواردی عمومی و یا ویژه سازی شده برای آن برند  طراحی می‌شوند. پس از پایان پروژه هویت بصری برند بوک در اختیار شما قرار می‌گیرد. پس از دریافت برند بوک شما با پاسخ سوالات زیر مواجه خواهید شد.

شخصیت برند؟

شخصیت برند شما فانتزی است یا جدی؟ مهیج است یا آرام؟ دارای پیچیدگی است یا مینیمال؟ کلاسیک است یا فشن؟ نسبت به رقبا بهای بیشتری دارد یا ارزانتر است؟

رنگ برند؟

رنگ درخور شخصیت برند شما چیست؟ رنگ سازمانی بر چه اساسی انتخاب شده است؟ این رنگ نسبت به رقبای شما چه جایگاهی پیدا خواهد کرد؟ رنگ‌های مکمل آن چیست؟ رنگ‌های اصلی و مکمل چه سطح همپوشانی نسبت به یکدی

عطر برند؟

برندهای بزرگ سعی میکنند از همه احساسات یک انسان کمال استفاده را بکنند. یکی از مهمترین احساسات حس بویایی است. با استفاده از عطر خاص در برند شاپ ها یا قرار دادن یک عطر اشانتیون میتوانید مخاطب را بیشتر تحریک کنید. حال سوال اینجاست که عطر مناسب شخصیت برند شما چیست؟

آهنگ برند شما چیست؟

نسبت به شخصیت و روحیات برند شما چه نوع موسیقی مناسب برند شما است؟

فونت مناسب برند

نسبت به اینکه شخصیت برند شما دارای پیچیدگی است یا مینیمال، جدی است یا فانتزی، کلاسیک است یا فشن، مخاطبین شما چه اقشاری از جامعه هستند فونتی مناسب و درخور انتخاب خواهد شد.

جغرافیای برند؟

جغرافیای برند شما به چه شهری برمیگردد. میراث تاریخی یا جغرافیایی یا اجتماعی آن شهر چیست؟ چه ارتباطی می‌تواند پیرامون برند و آن میراث شکل بگیرد؟

کدام شکل بصری نزدیک ترین ارتباط را با شخصیت برند شما دارد؟

در علوم بصری هر یک از اشکال بصری تعاریف ویژه‌ایی دارند و دارای شخصیت‌های متفاوتی هستند. با بررسی تیپ شخصیتی برند نزدیک ترین شکل را به آن انتخاب می‌کنیم.

خطوط مناسب برند شما چه نوعی باشد؟

خطوط نیز از لحاظ بصری دارای تعاریفی هستند و مفاهیم متفاوتی را انتقال می‌دهند. خطوط صاف و تیز، خطوط دارای منحنی، خطوط عمودی و افقی و همچنین ضخامت‌های متفاوت آنها مفهوم خاصی را انتقال می‌دهند که به برسی شخصیت برند شما نزدیک ترین عناصر انتخاب می‌شوند.

بافت یا تکسچر مخصوص برند

بر اساس شخصیت، جغرافیا، پرسونای مشتریان، تاریخ و روابط اجتماعی ممکن است یک بافت یا تکسچر مخصوص برند شما طراحی شود .

انتخاب رنگ هویت بصری
هویت بصری

چه زمانی به طراحی هویت بصری برند یا سازمان احتیاج دارم؟

هزینه طراحی هویت بصری برند از طراحی ست اوراق اداری و دیگر اقلام تبلیغاتی جداگانه و البته قابل توجه است. بنابراین سازمان‌های کوچک شاید نیازی به تعاریف هویت بصری نداشته باشند. اما اگر میخواهید بدانید چه زمانی برای شما لازم است هویت بصری برند داشته باشید به موارد زیر توجه فرمایید.

رشد برند

برند من رشد کرده است و سازمان بزرگ شده است و یا از همین ابتدای کار می‌دانم که برند بزرگی دارم و قصد دارم اصول دیزاین را برای برند و سازمانم استفاده کنم.

ایجاد تمایز نسبت به رقبا

در بازار رقبایی دارم که محصولات یا خدماتی مشابه برند یا شرکت من ارائه می‌کنند. برای ایجاد تمایز نزد مشتریان احتیاج به طراحی هویت بصری دارم تا از نزد مشتریان متمایز از رقبا دیده شوم.

شخصیت برند

تصمیم دارم شخصیت برند را قبل از اینکه مشتریان آن را قضاوت کنند ترسیم کنم و به آن پایبند باشم. چون متمایز بودن شخصیت برند نسبت به رقبا برای کسب و کار من بسیار مهم است.

ما اینجا هستیم تا با شما گفتگو کنیم.

بخشی از سوالات پر تکرار

هویت بصری ابتدایی ترین مرحله از تعاریف بصری یک برند است. برای خلق لوگو و ست اوراق اداری یک برند و یک سازمان به یک مجموعه از تعاریف نیاز داریم. مثلا باید رنگ های سازمانی را انتخاب کنیم. باید فونت‌های مناسب کسب و کارمان را با جزییات کامل انتخاب کنیم. باید ائلمان‌های بصری ویژه کسب و کارمان تعریف کنیم. تعریف مثلا خمیده‌گی های یکسان روی عناصر و خیلی موارد دیگر . 
بعد از این تعاریف میتوان لوگو، ست اوراق اداری و دیگر موارد را بر اساس این ویژگی‌ها تعریف کرد.

خیر…
هویت بصری یعنی انتخاب فونت مناسب کسب و کار، رنگ سازمانی، ائلمان‌های بصری ویژه برند یا سازمان و تعاریف نظری دیگر که با علم به این موارد به مرحله طراحی لوگو و ست اوراق اداری وارد می‌شویم.

همه کسب و کارهایی که به صورت علمی و اصولی کار می‌کنند برای سازمان خود و برای هر برند از زیر مجموعه سازمان خود یک هویت بصری جداگانه بر اساس استراتژی خود سفارش می‌دهند. 

اصولی ترین مسیر این است که در مرحله اول هویت بصری طراحی شود. سپس بر اساس این تعاریف لوگو طراحی شود و بعد از آن ست اداری (سربرگ، پاکت و …) و دیگر اقلام تبلیغاتی مورد نیاز طراحی شوند.

این اقلام نسبت به نیاز هر کسب و کار متفاوت است، ولی چند مثال ذکر میکنیم.

۱- انتخاب رنگ سازمانی ۲- انتخاب فونت سازمانی، ۳- انتخاب ائلمان‌های بصری خاص برای یک کسب و کار، مثلا تعریف خمیدگی ۳۸ درجه در یکی از اضلاع اقلام بصری به صورت ثابت یا طراحی یک بافت (تکسچر) ثابت ۴-انتخاب یک موسیقی ثابت تبلیغاتی برای تیزر‌ها و لوگو موشن سازمان ۵- لوگو موشن ۶- تعریف تناسبات دیزاین ۷- تعاریف طراحی محیطی و داخلی سازمان ۸- برند بوک سازمانی

فقط مواردی برای کسب و کار شما در هویت بصری تعریف می‌شوند که نیاز کسب و کار شما باشند و یا شما درخواست داشته باشید.

قبل از شروع فرآیند طراحی هویت بصری طراح تحقیقات عمیقی در کسب و کار، برند، محصولات و دیگر موارد انجام می‌دهد و بر اساس این داده‌ها و جلساتی که با شما دارد شخصیت برند شما را ترسیم می‌کند.

در حال حاضر فضای دیجیتال مثل سایت، فروشگاه اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام جز مهمی از عناصر هویت بصری هستند و در صورت درخواست مشتریان این تعاریف و تناسبات برای این فضا هم شکل خواهد گرفت.

هویت بصری بنلی
طراحی هویت بصری پروژه بنلی
دیدن پروژه