یک علامت و نشانه تجاری مهمترین عامل شناخت کسب و کار شما است.

طراحی لوگو برند و سازمان

یکی از مهمترین وجوه بصری شناخت بیزنس و کسب و کار شما نشانه آن است. یک لوگو یا نشانه مهمترین عامل بصری ادراک از سازمان شما می‌باشد. یک لوگو یا نشانه علامتی است که به واسطه آن کالا یا خدمات شما به وسیله آن شناخته می‌شود، قضاوت می‌شود، محبوب و یا منفور می‌شود. یک نشانه خوب تاثیر عمیقی بر کسب و کار شما خواهد گذاشت. هر چه اصولی‌تر طراحی شود کسب و کار شما بیشتر مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر غیر حرفه‌ایی و سطحی باشد، بیزنس شما را بیشتر زیر سوال می‌برد. 

لوگو | تایپوگرافی | مونو لوگو

ماجرا چیست؟

همه موارد بالا در حقیقت روش‌هایی برای طراحی لوگو میباشند. یک نشانه میتواند یک شکل باشد. یک تایپ ساده یا پیچیده باشد و یا حرف یا حروف اول کسب و کار شما باشد. طراحی به هر یک از روش‌ها امکان پذیر است و مهم دستیابی به یک ایده و نتیجه خوب و راضی کننده است. همچنین یک نشانه می‌تواند از ترکیب دو یا هر سه مورد باشد.

مراحل طراحی لوگو سازمان یا برند

Group 11 Copy

برگزاری جلسه حضوری و آنلاین

یک جلسه حضوری یا آنلاین برای اشتراک گذاری داده ها و اطلاعات، مشورت در خصوص کسب و کار شما، بررسی مسیر و شناخت اجمالی از کسب و کار شما

Group 13 Copy

تحقیقات

تحقیق در مورد کسب و کار یا برند شما و جمع آوری اطلاعات بصری به منظور طراحی یک شخصیت منحصر به فرد بصری در حوزه کسب و کار شما

Group 17

تحلیل و پیاده سازی داده‌ها

پس از مرحله تحقیقات نوبت به پیاده سازی داده‌ها و دسته بندی آنها برای دستیابی به ائلمان‌های بصری می‌باشد.

Group 19

ایده پردازی

بر اساس داده‌های بدست آمده ایده‌هایی شکل می‌گیرند، این ایده ها را پرورش می‌دهیم و از میان آنها بهترین‌ها را انتخاب کرده و روی آنها کار می‌کنیم.

Group 20

طراحی ایده‌ها

چند ایده که به مرحله انتخاب می‌رسند را طراحی کرده و طی یک پرزنت حضوری درباره آنها با شما صحبت کرده و آرا نهایی را اخذ می‌کنیم.

content icon new

اجرای نهایی

فایل نهایی برند را به همراه تمام خروجی‌های مورد نیاز آماده سازی کرده و تقدیم می‌کنیم.

مراحل اصلی دیزاین لوگو

ایده پردازی لوگو

با یک تفکر خلاق و به همراه سواد بصری و نگاه ریزبینانه به عناصر بصری مربوط به سازمان یا برند شما ایده‌هایی را کشف می‌کنیم.

طراحی اتودها

داستان کاغذ و قلم...

ایده‌های خلاقانه را به بلوغ رسانده و روی کاغذ ترسیم می‌کنیم. از میان آنها بهترین ترکیب ها را برای اجرای اصولی انتخاب می‌کنیم.

تناسبات

اجرای اصولی نشانه

یک لوگوی خوب علاوه بر ایده و طرح خوب باید از اصول تناسبات ریاضی هم پیروی کند. ما با استفاده از قوانین ریاضیات و طراحی نشانه لوگویی اصولی را تقدیم شما می‌کنیم.

طراحی فروشگاه اینترنتی
طراحی سایت شخصی

کدام شیوه طراحی لوگو را انتخاب کنیم؟

مهم نیست که یک لوگو به چه روشی طراحی شده است. مهم این است که یک پروژه طراحی لوگو به نتیجه رسیده باشد. یک طراح گرافیک به همه روش‌های طراحی لوگو اشراف کامل دارد و بنابر نوع کسب و کار شما روش‌هایی را امتحان می‌کند و بهترین نتایج را با شما درمیان می‌گذارد. اما برای شناخت بیشتر نسبت به روش‌های طراحی لوگو آنها را بیشتر توضیح می‌دهیم.

لوگوی تصویری

لوگو‌های تصویری به آن دسته از نشانه‌ها گفته می‌شود که بر اساس یک تصویر شکل گرفته‌اند. لوگوهای تصویری خود به دو دسته لوگو‌های واقع گرا و لوگو‌های انتزاعی تقسیم بندی می‌شوند. لوگوهای واقع گرا از یک تصویر واقعی یک نشانه ترسیم می‌کنند و لوگو‌های انتزاعی از یک شکل نامشخص و غیر واقعی که آن را نمی‌توان به موضوع خاصی نسبت داد تشکیل می‌شوند.

لوگو تایپ

لوگوتایپ به آن دسته از نشانه‌هایی گفته می‌شود که بر اساس تایپ طراحی می‌شوند. ترجمه فارسی لوگو تایپ نشان نوشته است. نشانه‌ایی که بر اساس یک سبک خاص نوشتن شکل می‌گیرد. یک لوگو تایپ می‌تواند یک نوشته پیچیده باشد و یا یک نوشته ساده باشد. حتی به سادگی لوگی شرکت سونی! انتخاب شیوه تایپ به شخصیت و تیپ یک سازمان بستگی مستقیم دارد. 

مونو لوگو

روشی بسیار جذاب و سرشار از خلاقیت در عین سادگی است. مونو لوگو یعنی طراحی یک نشانه با استفاده از حرف اول یک نام یا حروف اول یک ترکیب چند اسمی که به اختصار انتخاب و استفاده می‌شوند. مونو لوگو یکی از تاثیر گذار ترین و محبوب ترین روش‌های طراحی نشانه است. اگر طرفدار یک نشانه مینیمال و دارای اختصار هستید بی‌شک روش طراحی مونو لوگو برای شما پیشنهاد می‌شود.

ما اینجا هستیم تا با شما گفتگو کنیم.

بخشی از سوالات پر تکرار

خیر! لوگو یک نشان تجاری است در حالی که هویت بصری مجموعه‌ایی از قوانین یک برند می‌باشند که لوگو فقط جزئی از آن را تشکیل می‌دهد.

به صورت واضح ایده های طراحی نشانه بیزنس شما از دل کسب و کار شما و جلسات قبل از طراحی بیرون می‌آید نه محیط اینترنت!

ما برای طراحی یک نشانه حدود ۲ تا ۳ هفته وقت صرف می‌کنیم. با شما جلساتی می‌گذاریم، تحقیقاتی انجام می‌دهیم و تجربه نزدیک به ۱۸ سال خود را در این زمینه با شما به اشتراک می‌گذاریم. بنابراین قبل از دریافت یک پیش پرداخت مناسب نمی‌توانیم پروژه شما را شروع کنیم.

طراحی لوگو یک پروسه اصولی دارد و تنها اشخاصی می‌توانند یک طرح را رد کنند که تخصص کافی در این زمینه داشته باشند. دیزاین لوگو پروسه‌ایی حرفه‌ایی است و اگر در مسیر درست حرکت کند هرکز به نقطه شکست نمی‌رسد. قبل از طراحی جلساتی با شما خواهیم داشت و نگرش شما را دریافت خواهیم کرد. پس از آن با درک از خواسته‌های مشترک طراحی شروع میشود و می‌توانیم تعداد اتود‌ها را بیشتر کنیم تا به طرح مورد نظر شما برسیم.

صاحب امتیاز یک لوگو صاحب آن کسب و کار است. بنابراین فایل اصلی پروژه با فرمت‌های پیش‌بینی شده و حتی فرمت‌های درخواستی مشتری تحویل می‌گردد.

اگر لوگو ضعیفی داشته باشد که به صورت کلی پیشنهاد ما یک طراحی مجدد است اما اگر بیس لوگو اصولی باشد پیشنهاد ما کار روی جزییات آن در حد یک بروز رسانی است که در دنیا خیلی متداول است.

چون شخصیت کسب و کار شما قابل ملاحظه است. فراموش نکنید که برای طراحی یک نشانه درخور شان و شخصیت برند و سازمان شما سال‌ها تلاش و تحصیل و هزینه کرده‌ایم تا بتوانیم اتود‌های استانداردی تقدیم کنیم. همچنین یک دیزاین خوب معمولا نزدیک یه ۱۵ روز پروسه کاری دارد و طبیعتا هزینه زمانی آن بسیار زیاد است.

بارها تجربه موفق همکاری از راه دور را داشته‌ایم. به لطف اپلیکیشن‌های مرسوم ویدئو کال براحتی جلسات را برگزار می‌کنیم و حتی در بعضی موارد هم پیش آمده که به درخواست کارفرما وسایل سفر  را محیا کرده‌اند و از نزدیک برای پروژه‌ها بررسی های لازم را انجام داده‌ایم.

۰۹۱۲۶۸۷۱۶۰۰

در دسترس شما از ساعت ۹ الی ۱۹

Tehran/Iran

Email: info@parmoonweb.com