مقالات سئو

با رسیدن به صفحه اول گوگل فروش خود را متحول کنید

رسیدن به صفحه اول گوگل

مقدمه

زمانی که شما یک کلمه کلیدی را در گوگل جستجو می کنید، در کسری از ثانیه نتایج بسیار زیادی برای شما پیدا خواهد شد. اما در صفحه اول گوگل فقط تعداد خاصی از این نتایج به صورت لینک های اول، دوم، سوم و … نمایش داده می شوند. حتما این سوال برایتان مطرح شده است که ترتیب چیدمان این سایت ها و نمایش یک سایت در صفحه اول و سایت دیگر در صفحات و لینک های بعدی بر چه اساس است؟ در این مقاله در مورد این موضوع و توصیه هایی برای رسیدن وب سایت شما به صفحه اول گوگل با شما صحبت خواهیم کرد.

اهمیت قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

طبق مطالعات صورت گرفته، بالغ بر 36.4 درصد از افراد، بر روی اولین لینک پیشنهادی از سمت گوگل کلیک می کنند. این مقدار برای لینک های قرار گرفته در جایگاه دوم، 12.5 درصد و برای جایگاه سوم برابر 9.5 درصد است. این مقادیر در لینک بیستم به 1.4 درصد خواهد رسید. به عبارتی، تمایل کاربران به لینک های موجود در رده های اول تا سوم در صفحه اول گوگل بسیار بیشتر است. بر اساس همین آمار، بالغ بر 90 درصد کاربران، صرفا نتایج نمایش داده شده در صفحه اول را بررسی کرده و به ندرت به صفحات دوم به بعد مراجعه می کنند. از این رو قرار گرفتن وب سایت شما در صفحه اول گوگل ، می تواند باعث افزایش مراجعات به سایت و در نتیجه بالا رفتن قابل توجه میزان ترافیک ورودی به سایت باشد. در اینصورت و با این میزان از بازدید روزانه، میزان فروش شما به طور صعودی افزایش خواهد یاف. علاوه بر آن، امتیاز سایت شما در مقایسه با سایت های رقیب، در نظر موتور جستجو به طرز چشمگیری بالا رفته و اعتبار وب سایت شما نیز به تبع آن افزایش می یابد.

 

صفحه اول گوگل

 

چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم؟

این سوال بسیار کلی است. راهکارهای زیادی برای رسیدن به صفحه اول گوگل وجود دارد. بعضی از این راهکارها تخصصی و مستلزم دریافت راهنمایی از یک متخصص سئو است. در مقابل، راهکارهای نیز وجود دارد که بسیار ساده و در عین حال کارآمد هستند و می توانید خودتان نیز آنها را انجام دهید. به طول کلی راهکارهای زیر برای رسیدن شما به صفحه اول گوگل می توانند نقش بسزایی را ایفا کنند :

تولید محتوای ارزشمند

از نظر گوگل، محتوایی دارای ارزش است که بر اساس اصول سئو، بدون غلط املایی، دارای عکس، متناسب با نیاز مخاطب، دارای اندازه مناسب ( محتوای بین 700 تا 1500 کلمه به عنوان محتوای مناسب توسط گوگل شناخته می شود. هر چقدر میزان اندازه محتوا بیشتر باشد، ارزش آن نیز بیشتر خواهد بود. ) باشد.

استفاده از محتوای منحصر به فرد

محتوای کپی نه تنها برای گوگل، بلکه برای تمامی موتورهای جستجو به عنوان محتوای اسپم یا به درد نخور شناسایی می شود. در واقع هر محتوایی برای بار اول توسط هر وب سایت منتشر شود، گوگل آن محتوا را به عنوان محتوای اصلی در نظر می گیرد و کپی محتوای آن وب سایت، هیچ امتیازی را به سایت کپی کننده نخواهد رساند.

استفاده از تصویر یا ویدئو در محتوا

بخشی از الگوریتم گوگل مربوط به محتوای رسانه ای است. در صورتی که شما از محتوای جذاب تصویری و ویدئویی ( هر دو باید سئو شده باشند. ) در سایت خود استفاده کنید، کاربر مدت زمان بیشتری را در وب سایت شما خواهد ماند. این موضوع برای الگوریتم گوگل قابل تشخیص خواهد بود و احتمال قرار گرفتن سایت شما در صفحه اول گوگل را افزایش خواهد داد.

رعایت طول کلمات کلیدی

در جستجوی کلمات کلیدی کوتاه، رقابت بسیار شدیدی وجود دارد و شانس اینکه سایت شما با جستجوی این کلمات توسط کاربر، در صفحه اول گوگل نمایش داده شود بسیار پایین است. به این منظور باید از کلمات کلیدی طولانی تری استفاده کنید. در مورد پیدا کردن این موضوع که دقیقا کدام کلمه کلیدی به مقدار بیشتری توسط کاربران در گوگل جستجو می شود، بهتر است از یک متخصص سئو کمک بگیرید.

 

صفحه اول گوگل

 

انتخاب دامنه معتبر و نام مناسب در URL

سایت هایی مانند دیجی کالا، آپارات، بامیلو، شیپور، دیوار و … از نام های جذاب، مناسب و نام هایی که به راحتی قابل به خاطر سپردن هستند، استفاده کرده اند. این موضوع برای کسب و کار شما بسیار حائز اهمیت خواهد بود. از طرفی انتخاب دامنه از بین دامنه های معتبری مانند .com / .ir و یا سایر دامنه های دارای اعتبار، تاثیر قابل توجهی بر امتیاز دهی گوگل به سایت شما و ورود به صفحه اول این موتور جستجو خواهد داشت.

طراحی فروشگاه اینترنتی و سایت‌های شرکتی

انتخاب توضیحات متای مناسب

توضیحات متا یا خلاصه محتوا، متنی است که در زیر لینک سایت شما در صفحه جستجوی گوگل نمایش داده می شود. این توضیحات برای تک تک صفحات سایت شما باید به صورت منحصر به فرد و متفاوت از سایر صفحات نوشته شود. در مورد نگارش این توضیحات نیز، بهتر است از یک متخصص سئو و یا یک کارشناس تولید محتوا کمک بگیرید.

 

زیر عنوان ها یا تگ های H را جدی بگیرید

استفاده از کلمه کلیدی اصلی در تگ H1 یا همان عنوان محتوا و یک یا چند مورد از تگ های عناوین و زیر عنوان ها شامل تگ های H2 تا H6، سهم بسزایی در بهبود سئو سایت شما خواهد داشت.

 

استفاده از بک لینک های باکیفیت

بک لینک ها، لینک هایی در سایت های دیگر ( ترجیحا مرتبط با سایت شما از نظر محتوا ) هستند که کاربران با کلیک بر روی آنها به سایت شما هدایت خواهند شد. بک لینک ها می توانند از طریق معرفی رایگان بر اساس کیفیت بالای شما و دست به دست شدن آن در بین کاربران و یا خرید در قالب پرداخت هزینه به سایتی که به آن بک لینک داده می شود، ایجاد شوند. در مورد بک لینک ها، به دلیل حساسیت آن و جلوگیری از شناخته شدن به عنوان اسپم، بهتر است از یک متخصص سئو کمک بگیرید.

 

 به روزرسانی منظم سایت

یکی از مهمترین موضوعاتی که می تواند سایت شما را به صفحه اول گوگل برساند، به روز رسانی منظم محتوای سایت است. سایت هایی که برای مدت طولانی فعالیت ندارند، معمولا توسط گوگل به راحتی از صفحه اول حذف خواهند شد.

 

قطعا موارد دیگری نیز در این لیست جای دارند اما برای به کار بردن آنها، دارا بودن تخصص در سئو سایت بسیار ضروری است و باید حتما توسط یک مهندس سئو انجام شوند.

صفحه اول گوگل

ماندن در صفحه اول گوگل

اگر رسیدن به اولین صفحه در گوگل را به عنوان کاری سخت و زمان بر در نظر می گیرید، باید بگوییم که ماندن در صفحه اول گوگل از رسیدن به آن، سخت تر خواهد بود. صاحب هر کسب و کاری که هستید، صدها رقیب برای شما در اینترنت وجود دارد که در تلاش هستند تا موقعیتی را در صفحات اولیه گوگل تصاحب کنند. در نتیجه بهتر است شما با استفاده از تکنیک هایی مانند به روز رسانی مداوم و منظم مطالب، به اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی، لینک سازی و معرفی وب سایت خودتان در سایت های مرتبط، اصلاح مطالب و عناوین در صورت نرخ پایین بازدید و مواردی از این قبیل، ماندن خود در صفحه اول گوگل را تضمین کنید.

 

هزینه قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

بسیاری تکنیک هایی که در رسیدن و ماندگاری شما در صفحه اول گوگل موثر هستند، چه توسط شما و چه توسط یک متخصص سئو انجام شوند، نیازمند هزینه خواهند بود. در واقع شما برای رسیدن به صفحه اول موتور گوگل، باید هزینه هایی را برای سئو، تبلیغات، بک لینک و تولید محتوا در نظر بگیرید و اندازه مشخصی را نمی توان برای آن در نظر گرفت. البته نگران نباشید زیرا بخش قابل توجهی از این هزینه ها معمولا با قرارگیری شما در صفحه اول و افزایش بازدیدهای سایت شما، جبران خواهد شد.

با راهکارهای بازاریابی دیجیتال فروش خود را چند برابر کنید…

با ما به صفحه اول گوگل برسید

رسیدن به صفحه اول گوگل، اگرچه ممکن است کار ساده ای به نظر برسد اما در واقع اینطور نیست و فرآیندی زمان بر و بسیار حساس و گاهی پیچیده خواهد بود. از این رو توصیه می شود که این کار صرفا توسط متخصص سئو انجام شود تا نتیجه گیری بسیار مطلوبی را در پی داشته باشد. کارشناسان سایت یو آی نت، با بهره گیری از به روزترین تکنیک ها و مطابق با الگوریتم گوگل، سایت شما را به صفحه اول گوگل خواهند رساند. برای دریافت راهنمایی در این زمینه، با کارشناسان یو آی نت تماس حاصل فرمایید.

 

در پایان از نگاه پر مهر شما و زمانی که برای مطالعه این مقاله اختصاص دادید، کمال تشکر را داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *