سئو فروشگاه اینترنتی! چرا باید فروشگاه اینترنتی را سئو کنیم؟

سئو سایت

فهرست مطالب

مقدمه

یکی از کلیدی ترین نکات موثر برای افزایش ترافیک ورودی معتبر به سایت شما، توجه به مباحث مربوط به  سئو فروشگاه اینترنتی است. این موضوع یکی از پر مخاطب ترین مواردی است که بخصوص در چند سال اخیر، به شدت مورد توجه قرار گرفته است تا جایی که بسیاری از کسب و کارهای موفق در فضای اینترنت، ماهانه هزینه قابل توجهی را برای سئو فروشگاه اینترنتی در نظر می گیرند. اصول سئو یا همان بهینه سازی موتور جستجو، در شناساندن سایت شما به موتورهای جستجو و ورود به صفحات اولیه بسیار موثر خواهد بود و به صورت قابل توجهی، باعث رشد وب سایت شما در مقایسه با سایت های رقیب خواهد شد.

 

سئو فروشگاه اینترنتی چیست؟

موتورهای جستجو برای شناسایی مواردی که مطابق با کلمه یا کلمات کلیدی جستجو شده از سمت کاربر می باشند، نیاز به کمک دارند. الگوریتم نوشته شده در این موتورهای جستجو به گونه ای است که بر اساس نشانه ها و ویژگی های خاصی، مطالب سایت شما را به عنوان محتوای مرتبط یا غیر مرتبط با موارد جستجو شده از سمت کاربر تشخیص می دهند. این نشانه ها و ویژگی های خاص در اصطلاح، on page seo نامیده می شوند. یک متخصص یا مهندس سئو، اطلاعات کافی در مورد این ویژگی ها و فاکتورها دارد و با هم سو قرار دادن این فاکتورها و محتوای سایت شما یا همان انجام سئو سایت، می تواند محتوای موجود در وب سایت شما را برای موتورهای جستجو به صورت قابل درک درآورده و باعث رشد وب سایت شما شود.

 

سئو فروشگاه اینترنتی

سئو فروشگاه اینترنتی

نقش سئو سایت در پیشرفت و افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی

حتما از خودتان می پرسید که به چه دلیل سئو سایت تا به این اندازه دارای اهمیت است؟ در پاسخ باید بگوییم که در هر کسب و کار و حوزه ای که شما در آن فعالیت دارید، هزاران وب سایت و یا وبلاگ مختلف در فضای اینترنت وجود دارد که رقابت با آنها در بیشتر مواقع بسیار دشوار خواهد بود. در حالت عادی اگر شما تمایلی به استفاده از سئو فروشگاه اینترنتی نداشته باشید، در صورتی که کاربر، خدمات یا محصولی که شما ارائه می دهید را در یکی از موتورهای جستجو نمایش دهد، معمولا سایت شما در صفحات اول تا سوم به صورت قطعی نمایش داده نخواهد شد. ( در این مورد استثنائی نیز وجود دارد که در صورت ارائه محصولات یا خدمات یا مطالب فوق العاده خاص که صرفا چند سایت آنها را در اختیار دارند، این امکان وجود دارد که سایت شما در صفحه اول نیز نمایش داده شود. ) در این حالت معمولا با توجه به تحقیق های صورت گرفته در این حوزه، معمولا کاربران سایت در صفحه اول تا نهایتا صفحه سوم از سایت های نمایش داده شده، نتیجه دلخواه خود را پیدا خواهند کرد و به ندرت به صفحات بعدی مراجعه می کنند. در مقابل با استفاده از سئو سایت، این امکان در دراز مدت وجود دارد که فروشگاه اینترنتی شما در نتایج صفحات اول و دوم وارد شود و به این ترتیب ترافیک وارد شده به سایت شما و به تبع آن، بازدیدها و رشد وب سایت شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

 

در سئو فروشگاه اینترنتی چه مواردی بررسی می شود؟

در سئو سایت، مواردی به عنوان قوانین و یا چهارچوب های اصول سئو مطرح می شوند که در 4 دسته بندی اصلی سئو داخلی، سئو خارجی، سئو تکنیکال و سئو دامنه قرار می گیرند که در ادامه در مورد هر یک توضیح خواهیم دارد.

 

قوانین مربوط به سئو داخلی

این سئو با نام Onsite SEO یا On-page SEO شناخته می شود. سئو داخلی شامل موارد و تکنیک هایی است که در راستای بهبود ارتباط بین موتور جستجو و کاربر انجام می شود. این تکنیک ها شامل موارد زیر می شود :

 • استفاده از کلمه کلیدی در تگ عنوان ( عنوان صفحه یا همان عنوان محتوا ) یا تایتل تگ
 • استفاده از کلمه کلیدی در خلاصه محتوا یا توضیحات متا ( Meta Description )
 • استفاده از کلمات کلیدی در تگ H1 و حداقل در یکی از تگ های H2
 • استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با کلمه کلیدی اصلی
 • رعایت حداقل طول محتوا و اجتناب از نگارش محتواهای کوتاه
 • عدم استفاده از محتوای کپی
 • سئو تصاویر
 • استفاده از لینک دهی داخلی ( لینک دهی به یکی از صفحات سایت خودتان ) و خارجی ( لینک دهی به یک سایت مرتبط و معتبر )
 • به روز رسانی های منظم محتوای سایت
 • استفاده از کلمه کلیدی در آدرس (URL) صفحه

 

سئو سایت

 

قوانین مربوط به سئو خارجی

سئو خارجی یا Off site SEO ، دسته ای تکنیک های مورد استفاده در سئو سایت است که بیشتر مربوط به لینک دهی به صفحات دیگر یلا در اصطلاح، بک لینک می باشد. این سئو به عنوان یکی از مهم ترین و شاید حساس ترین زیر مجموعه های به سئو سایت محسوب می شود. علت این امر نیز این است که هرگونه اشتباه در استفاده از تکنیک های سئو خارجی، می تواند باعث افت رتبه شما و حتی حذف شدن شما از سرورهای موتور جستجو شود. تکنیک های مربوط به سئو خارجی عبارتند از :

 

 • استفاده از بک لینک موثر، معتبر و با کیفیت
 • بالا بودن اعتبار سایت مورد استفاده در بک لینک
 • مرتبط بودن محتوای سایت شما و سایت مورد استفاده در بک لینک
 • کیفیت انکر تکست یا متن لینک شونده
 • تعداد بک لینک ها

 

قوانین مربوط به سئو تکنیکال

سئو تکنیکال به معنای استفاده از فاکتورهایی است که در راستای افزایش محبوبیت وب سایت شما از دید موتورهای جستجو انجام می شود. این تکنیک ها عبارتند از :

 

 • استفاده از نقشه سایت در راستای شناساندن محتوای وب سایت به موتور جستجو
 • میزان معتبر بودن دامنه
 • بهینه سازی سایت برای نمایش بهتر در موبایل و تبلت
 • کاهش زمان لود سایت از طریق انجام مواردی مانند فشرده سازی کدهای صفحه، کاهش حجم مربوط به تصاویر، استفاده از قالب های سبک، استفاده از آخرین نسخه PHP و …
 • بهبود ساختار سایت
 • امن سازی آدرس سایت و استفاده از Https:// به جای Http://

 

 

قوانین مربوط به سئو دامنه

دامنه سایت، یکی از مهمترین بخش هایی است که پس از بهینه سازی محتوای سایت باید به آن توجه نمود. سئو دامنه به عنوان یکی از موراد جدید و پر اهمیت در سئو سایت، دارای تکنیک هایی است که شامل موارد زیر می باشند :

 • استفاده از دامنه های محبوب و معتبر مانند .Com / .Net / .Edu و .Org و یا سایر دامنه های محبوب
 • استفاده از کلمه کلیدی مرتبط با محتوای صفحه اصلی در دامنه
 • عدم استفاده از دامنه های ناشناس و جدید
 • عمر بالاتر دامنه
 • نام منحصر به فرد برای دامنه ( این نام بایدکوتاه، موثر مرتبط با محتوای وب سایت باشد. )
 • محلی سازی پسوند دامنه با توجه به کشور محل فعالیت سایت ( در مورد سایت های فعال در ایرا، پسوند .IR از نظر موتورهای جستجو بیشتر حائز اهمیت است. )
 • استفاده از دامنه های رنک دار ( دامنه هایی ک قبلا در موتورهای جستجو دارای سابقه می باشند. ) و مرتبط با موضوع فعلی وب سایت شما
 • استفاده از دامنه کوتاه و مرتبط

 

سئو فروشگاه اینترنتی

سئو فروشگاه اینترنتی uinet.ir

باید ها و نبایدهای سئو فروشگاه اینترنتی

سئو فروشگاه اینترنتی به عنوان یکی از حساس ترین موضوعات در مورد هر وب سایت فعال در اینترنت است. از این رو بهتر است تا در مورد بایدها و نبایدهای سئو سایت، اطلاعات کافی داشته باشید.

 

واگذاری سئو سایت به فرد متخصص

اگر شما به عنوان صاحب یک وب سایت، تخصصی در مورد مطالب و اصول مرتبط به سئو فروشگاه اینترنتی ندارید، بهتر است تا انجام این کار را به شخصی که در این حوزه توانایی دارد واگذار کنید. علت این موضوع بیشتر مربوط به هزینه های سنگین ناشی از انجام تکنیک های موثر و افت قابل توجه رنک سایت شما در موتورهای جستجو که در مواردی منجر به حذف شما از سرور این موتورها خواهد شد، می باشد.

 

عدم دستکاری و اعمال تغییرات بدون مشورت با سئوکار

بعضی از موارد و تکنیک های موثر در سئو فروشگاه اینترنتی ، در دسته بندی های مربوط به سئو خاکستری قرار دارد و انجام دادن آنها می تواند در مواردی باعث آسیب به اعتبار سایت شما در نزد موتور جستجو شود. از این رو بهتر است هیچ تغییری را بدون مشورت با متخصص سئو انجام ندهید.

 

صبور بودن

رشد سایت شما توسط تکنیک های سئو سایت، امری زمان بر است و بهتر است در این مورد صبر و تحمل کافی را داشته باشید. این زمان برای رشد طبیعی و ماندگار سایت شما کاملا استاندارد خواهد بود و از این بابت جای نگرانی وجود ندارد.

 

عدم استفاده از سئو کلاه سیاه و  سئو منفی برای رشد سایت

سئو کلاه سیاه و سئو منفی، به عنوان 2 دسته مخرب از حوزه سئو فروشگاه اینترنتی محسوب می شوند. استفاده از این دو نوع اگرچه می تواند موقتا باعث رشد وب سایت شما شود اما دارای ریسک بسیار زیادی است و به راحتی می تواند باعث حذف دائم سایت شما از سرورهای موتورهای جستجو و در نتیجه افت بسیار شدید رنگ سایت شما در دید مخاطبان شود.

 

عدم استفاده از ابزارهای ناشناس، غیر معتبر و یا مخرب

در فرآیند سئو سایت، از ابزارهای معتبری باید استفاده شود. استفاده از ابزارهایی که اعتبار کافی ندارند و یا در دسته ابزارهای مخرب قرار می گیرند، به راحتی می توانند باعث آسیب زدن به وب سایت شما شوند.

 

آیا سئو سایت به تنهایی کافی خواهد بود؟

سئو سایت دارای اهمیت بسیار بالایی در رشد سایت شما و افزایش بازدید ها و به عبارتی ترافیک وب سایت شما خواهد داشت اما به هیچ عنوان کافی نخواهد بود. پایه و اساس هر وب سایت، ارائه محتوای مفید، با کیفیت و جذاب برای مخاطب است. سئو فروشگاه اینترنتی در واقع مانند تبلیغات عمل می کند. این به این معنی است که اگر یک محصول از کیفیت خوبی برخوردار نباشد یا برای مشتری سودمند نباشد، انجام تبلیغات به هر میزان نیز در افزایش فروش پایدار آن سودمند نخواهد بود. پس بیشتر از هر چیزی، در صدد تولید و قرار دادن محتوای کارآمد و با کیفیت برای سایت خودتان باشید. موارد دیگری مانند تبلیغات و بازاریابی، توجه به علایق مخاطب و مواردی از این قبیل نیز باید در کنار تولید محتوای با کیفیت، در نظر گرفته شود.

 

راهکار‌های افزایش فروش اینترنتی… کلیک کن 🙂

 

سئو سایت

سئو سایت خود را به ما بسپارید

گفتیم که سئو سایت به عنوان عاملی برای رشد و ارتقا سایت شما، می تواند بسیار مفید باشد. اما همین عامل، در صورتی که توسط فرد فاقد تخصص لازم در زمینه سئو سایت انجام شود، آسیب های زیادی را به وب سایت شما وارد خواهد کرد. کارشناسان پرمون وب ، با سالها تجربه در زمینه اجرای تکنیک های موثر و کارآمد در زمینه سئو فروشگاه اینترنتی ، نمونه های موفق بسیاری را در کارنامه خود دارد. شما می توانید برای دریافت راهنمایی های لازم در این زمینه، با کارشناسان یو آی نت تماس حاصل فرمایید.

در پایان از زمانی که برای مطالعه این مقاله به ما اختصاص دادید، کمال تشکر را داریم و امیدواریم از این مقاله استفاده لازم را برده باشید.

 

5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته های پایگاه دانش

دیگر نوشته ها

small_c_popup.png

اگر مایل به مشاوره رایگان در موضوع کاری سایت هستید فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.