تاثیرات روابط عمومی دیجیتال در کسب و کار

تاثیرات روابط عمومی دیجیتال در کسب و کار

فهرست مطالب

روابط عمومی دیجیتال در واقع استفاده از روابط عمومی سنتی مطابق با قوانین بازاریابی محتوا، رسانه های اجتماعی و موتور های جست و جوی گوگل است. به طورکلی اهداف روابط عمومی سنتی و دیجیتال یکسان میباشد اما روش های رسیدن به اهداف در این دو روابط و شیوه ی عملکرد آن هاست که باهم تفاوت دارند.

اهداف مهم در استفاده از روابط عمومی دیجیتال و سنتی:

• افزایش میزان اعتبار کسب و کار یا برند
• معرفی برند و اهداف کسب و کار برای مشتریان
• افزایش فروش
• ایجاد تعامل تاثیرگذار و مفید بین کاربران و کسب و کار

روابط عمومی دیجیتال یا سنتی؟

در دنیای تجارت امروز که هر روزه با پیشرفته تکنولوژی همراه شد اکثر افراد را به سمت استفاده از فضاها و شبکه های اینترنتی سوق داده است. روابط عمومی سنتی درواقع رابطه ای است که به شکل آفلاین و حضوری با مشتریان برقرار میشود و بیشتر مربوط به بازاریابی کلامی است. اما استراتژی های بازاریابی دیجیتال تحت شعاع دنیا دیجیتال شکل میگیرد. افرادی که کسب و کار خود را در این فضا شکل داده اند یا با استفاده از روش مذاکره در فضای وبسایت و شبکه های اجتماعی تحت عنوان اینفلوئنسر فعالیت میکنند یا براساس استراتژی های تولید محتوای سئو شده و بهینه در این فضا فعالیت میکنند. متخصص روابط عمومی دیجیتال بااستفاده از هر دو این روش ها به تولید محتوایی سئو شده که قدرت مذاکره با مشتریان خود را در فضای اینترنتی داشته باشد میپردازد و موجب افزایش رتبه در جست و جوی گوگل و در نتیجه فروش بیشتر میشوند.

مزایای استفاده از مزایای راوبط عمومی دیجیتال

استفاده از روابط عمومی دیجیتال در کسب و کار موجب بهتر دیده شدن و معرفی هر چه بهتر کسب و کار شما میشود. درواقع با استفاده از استراتژی های دیجیتال مارکتینک کسب و کار خود را با هدف تر و تخصصی تر در فضای اینترنتی پیش میبرید.

اهداف روابط عمومی دیجیتال

روابط عمومی دیجیتال

1.لینک سازی اصولی در محتوا

برای برقراری یک ارتباط خوب در فضای کسب و کار اینترنتی نیاز است که اعتبار سایت خود را بالا ببرید. این عمل درواقع زمانی اتفاق می افتد که گوگل شما را از طریق کاربرانی وارد سایت شما میشوند به عنوان یک منبع بشناسد. برای اینکه به یک سایت منبع تبدیل شوید باید با استفاده از لینک گذاری های اصولی از سایت های معتبر و دارای رتبه به سمت سایت خود ورودی بگیرید که پیاده سازی و بررسی آن یکی از اهداف روابط عمومی دیجیتال میباشد.

2.ایجاد یک برند معتبر

هدف از تولید محتوا بهینه و سئو شده در کمیپین ها درحقیقت احترام به شان کاربر است. در فضای کسب و کار های اینترنتی فقط احترام به ارزش های کاربران است که شما را در داشتن یک کسب و کار پررونق کمک میکند. تولید محتوای ارزشمند موجب ایجاد رابطه ای خوب بین شما و کاربران میشود که این خود باعث افزایش اعتبار برند و ایجاد مشتری وفادار میشود.

3.اشتراک گذاری محتوا

ایجاد محتواهایی که موجب  ترغیب کاربر در اشاعه ی آن شود در افزایش ترافیک سایت و وجهه ی برند شما بسیار تاثیرگذار است.

4.بررسی های مورد نیاز برای ارتقاء کسب و کار

روابط عمومی دیجیتال با بررسی وجه های مختلف کسب و کار به شما کمک میکند ابزار ها و جوانب مختلف توسعه ی کسب و کار خود را بشناسید و در جهت آن قدم بردارید.

5.صرفه جویی در هزینه های اضافی

استفاده از روابط عمومی دیجیتال در بسیار از هزینه های اضافی ضمن سود دهی بالا برای کسب و کار شما را موجب میشود. با استفاده از استراتژی های روابط عمومی دیجیتال شما میتوانید تاثیرات شگفت انگیز آن را در ترافیک بالا و فروش خود شاهد باشید.

دست آوردهای پیاده سازی روابط عمومی دیجیتال چیست؟

لینک سازی اصولی : یکی از راه های تشخیص پیاده سازی یک استراتژی درست دیجیتال استفاده از لینک های متعدد و مرتبط در محتوا میباشد. شما میتوانید با نحوه ی لینک سازی در بخش های تاثیرگذاری چون در میانه ی محتوا اصول کار خود را بررسی کنید. سئو سایت مجموعه ایی از تکنیک های لینک سازی، تولید محتوا و افزایش ترافیک است که به شما کمک شایانی می کند.
محتوا : تولید محتوا و اشتراک گذاری صحیح آن در فضای اینترنتی از یکی از راحت ترین راه های بررسی دست آورد های روابط عمومی دیجیتالی است.
برند سازی موفق : یکی از موفقیت های استراتژی های دیجیتال مارکتینگ ایجاد آگاهی از برند به طور گسترده در این فضا است.
افزایش میزان ترافیک : بالا رفتن روز افزون ورودی های سایت از راه های مختلف که قابل ارزیابی نیز میباشد یکی از دست آورد های مهم روابط عمومی دیجیتالی است.
بالا رفتن اشتراک گذاری : اشتراک گذاری بالا در ازای تولید محتوای مفید و بهینه در شبکه های اجتماعی
افزایش نرخ ROI: باتوجه به اهداف کسب و کار شما میتواندی در زمینه های مهم نرخ سرمایه ی ROI چون درآمد، برندسازی موفق، بازدید سایت و… دست آورد های مهمی بدست آورید.
تغییر فروش و درآمد : روابط عمومی دیجیتال با بررسی محیط کسب و کار شما در جهت شناسایی هرچه بهتر مخاطبان شما کمک میکند و به مرور زمان در کنار استراتژی های دیگر دیجیتال مارکتینگ در افزایش درآمد و رونق کسب و کار شما موثر است.
ابزارهای کمکی : خوشبختانه ابزارهای وجود دارد که شما بتواندی دست آوردها پیداسازی هر استراتژی را در سایت خود به کمک آن ها به صورت اصولی بررسی کنید، گوگل آنالیز به عنوان یک ابزار حرفه ای در بررسی جوانب مختلف سایت به شما کمک میکند.

لینگ بیلدینگ و استراژِ های روابط عمومی دیجیتال با ایجاد محتوای بهینه موجب :

  • افزایش اشتراک گذاری های محتوا با لینک سایت در بین افراد مهم  وتاثیر گذار میشود.
  • موجب ارتقاء رتبه ی سایت شما در موتور های جست و جوی گوگل میشود.
  • تولید محتوای خلاقانه و منحصر به فرد با استفاده از موضوعات روز میشود.

در آخر

پرمون وب به کمک استراتژی های اصولی که با سال ها تجربه از روی کار بر روی سایت های مختلف کسب و کاری توانسته کسب کند میتواند شما در ایجاد یک استراتژی اصولی در بازاریابی محتوا باکیفیت و پیدا کردن لینک بیلدینگ مفید از ابتدای طراحی سایت شرکتی و طراحی سایت فروشگاهی شما در کنارتان باشد.

 

5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته های پایگاه دانش

دیگر نوشته ها

small_c_popup.png

اگر مایل به مشاوره رایگان در موضوع کاری سایت هستید فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.