راهکار های افزایش فروش اینترنتی

معرفی بهترین روش در تبلیغات رایگان کسب و کار

تبلیغات رایگان کسب و کار

به طور طبیعی در ابتدای شروع و راه اندازی یک کسب و کار به دلیل هزینه های راه اندازی اولیه ی بدون حضور درآمد و سود امکان کم بود بودجه و یا کافی نبودن آن برای صرف تبلیغات اولیه وجود دارد. فرقی نمیکند که کسب و کار چقدر گسترده و یا تعداد شراکت شما چقدر باشد، مهم هزینه های اولیه  استارت یک کسب و کار است که معمولا بسیار بالاست و به طور قطع این هزینه ها از اهیمت بالایی در ابتدای کسب و کار برخوردار هستند که قابل صرف نظر نیست. اما در این بین تبلیغات اولیه ی و معرفی کسب و کار به خصوص برای کار های نو ظهور و جدید بسیار حائز اهمیت است.
خوشبختانه دنیای دیجیتالی و پیشرفته ی امروز به کمک تمام کسب و کار های جدید و یا نوپا آمده است. کافی است که کمی با راه های تبلیغات رایگان کسب و کار خود در این فضا آشنا شوید تا بازخورد باور نکریدنی و موثر آن را بدون پرداخت کردن هزینه های گزاف تبلیغات 30 ثانیه ای تلوزیونی ، بیلبوری، ایمیلی شاهد باشید. استفاده از استراتژی تبلیغات رایگان در ابتدای کسب و کار ضمن معرفی شما به عموم مردم به صورت تخصصی تر به شما امکان ذخیره ی بودجه تبلیغات برای دفعات بیشتر در آینده را نیز کمک میکند.

پرمون وب در این مقاله شما را دعوت میکند که موثرترین روش های رایگان در تبلیغات کسب و کار خود را بشناسید و با کمترنی هزینه کسب و کار خود را معرفی کنید.

راه های تبلیغات رایگان کسب و کار در اینترنت کدام است؟

امروز با آشنایی عموم مردم به اینترنت و دسترسی گسترده ی آن بستری مهیا شده که ضمن معرفی کسب و کار، عموم مخاطبان برای داشتن خریدی مطلوب از کالای مورد نظر خود در این فضا به تحقیق و کشت و گذار میپردازند. در این بین هر چه شما کسب و کار خود را به صورت حرفه ای و با استفاده از استراتژی های دیجیتالی و سئویی در این فضا معرفی کنید شانس بیشتری برای توسعه و ارتقای کسب و کار خود به وجود آورده اید. در ادامه به توضیح  روش های تبیلغات رایگان کسب و کار میپردازیم.

استفاده از Google my bisiness در تبلیغات کسب و کار

Google my bisiness یک فضای بسیار قوی برای تبلیغات رایگان کسب و کار است، که این امکان را فراهم میکند تا شرکت ها با حضور در Google map و جست و جوی گوگل تبیلغات خود را در فضای اینترنت به مدیریت و توسعه ی کسب و کار خود بپردازند. با وجود تحریم های موجود درایران امکان استفاده از امکانات کامل این فضا وجود ندارد اما با عضویت در Google map و ایجاد مکان کسب و کار موجب تقویت رتبه در موتور های جست و جوی گوگل میشوید که این خود مزیت بسیار خوبی برای دیده شدن کسب و کار شما بحساب می آید. بالا بودن در نتایج جست و جوی گوگل به شما این امکان را می دهد که نسبت به رقیبان خود کلیک بیشتری دریافت کنید در نتیجه موجب میشوید کسب امتیاز بیشتر از موتور های جست و جوی گوگل دریافت کنید و در جلب اعتماد مصرف کنندگان نیز موفق عمل کنید. لازم به ذکر است که محتوای تولیدی شده ی شما و استراتژی مورد استفاده ی شما در تولید محتوای معرفی کسب و کار شما تیر آخر رسیدن به هدف در تبلیغات رایگان کسب و کار شما در این مرحله به حساب می آید.

google map

پست مهمان در سایت های وبلاگی

عضویت و فعالیت در سایت های وبلاگی برای تبیلغات رایگان کسب و کار شما مزیت های فراوانی به همراه دارد. تعامل با قشر های متفاوت و ایجاد فضای سوال و جواب شما را تبدیل به یک متخصص در کسب و کار خود میکند که جلب اعتماد گسترده تری را نیز برای شما به همراه دارد. فعالیت در سایت های وبلاگی محبوب برای شما ضمن استفاده از مزیت ها و اعتبار سئو آن سایت شما را با سرنخ هایی بیشتری از کسب و کارتان آشنا میکند. استفاده از بک لینک ها در ارسال مقالات این سایت ها به اعتبار دوچندان سایت کسب و کار شما در نتایج موتور های جست و جوی گوگل کمک شایانی میکند.

مهمان در سایت های وبلاگی

تعامل در quora و جواب کو

در تبلیغات رایگان کسب و کار فضای اینترنتی این که بتوانید توانایی و تخصص خود را هرچه بیشتر به مخاطبان خود معرفی کنید موفق تر عمل کرده اید. تعامل در سایت های چون quora و جواب کو موجب میشود شما تخصص خود را در زمینه ی کسب و کار خود با افراد با دانش و پتانسیل بالا به اشتراک بگذارید و در زمینه های مختلف کسب و کار خود را به طور تخصصی تر معرفی کنید.

در quora و جواب کو

لینکدین فضایی برای تبلیغات رایگان کسب و کار

لینکدین یک فضای حرفه ای برای ایجاد یک تعامل حرفه ای با افراد است. تولید محتوای تخصصی با استفاده از استراتژی های محتوایی در معرفی بخش های مختلف کسب و کار شما در این فضا موجب گسترش اشتراک گذاری مطالب و در نتیجه تبلیغات رایگان کسب و کار شما میشود.

فضایی برای تبلیغات رایگان کسب و کار

تبادل پادکست با شرکت ها

تبادل پادکست با دیگر شرکت ها یکی از راه های پیدا کردن سلیقه ی سرنخ های مورد نظر در کسب و کار شماست. با این کار شما چه در تبلیغات رایگان کسب و کارتان چه در هزینه کردن برای تبیلغات خود با هدف تر قدم برمیدارید که این خود در صرفه جویی در هزینه های شما و رسیدن به هدف اصلی شما بسیار تاثیر گذار است.

پادکست با شرکت ها

استفاده از تبلیغات ایمیلی

استفاده از موقیعیت های مختلفی در تبلیغ رایگان کسب و کار بسیار حائز اهمیت است. شما میتواندی همراه با ایمیل های روزانه ای که در تعامل با افراد مختلف دارید صفحه ای ثابت که در انتهای آن از معرفی کسب و کار خود همراه با معرفی صفحات خود در شبکه های اجتماعی دارید استفاده کنید تا از مزیت های تبلیغ رایگان در این زمینه نیز بهرمند شوید.

از تبلیغات ایمیلی

مزیت ارسال خبرنامه الکترونیکی

با استفاده از ابزار های رایگان مختلفی که برای ارسال محتوای و اخبار های مربوط به کسب و کار خود وجود دارد میتوانید به تبلیغات رایگان کسب و کار خود بپردازید. این عمل شما را به تعامل با انواع مشتریان بالقوه ، بالفعل و احتمالی خود ایجاد میکند که احتمال تبدیل آن ها به مشتری وفادار را تا حد بسیار زیادی بالا میبرد.

شبکه سازی در رویداد های حضوری

ایجاد فضاهایی برای تعامل و چلنج درباره ی کسب و کار با افراد متخصص نیز موقیعیت آشنایی با مشتریانی که علاقه مند به کسب اطلاع و صحبت در زمینه کسب و کار شما هستند را فراهم میسازد. مطرح شدن موضوعات مختلف و جالب موجب گسترش سطح ارتباط شما با مشتریان بالقوه ی شما میشود. رویداد های چون معرفی استارت آپ های سال ضمن معرفی شما با علاقه مندان آشنایی با کسب و کار های نو و تعامل با آن ها شما را با شرکای جدید کاری و ایجاد محیط های رشد و تبلیغات رایگان کسب و کار شما میشود. شما با شرکت در این نوع شبکه ها موجب به روز شدن کسب و کار خود نیز میشوید.

سازی در رویداد های حضوری

شرکت در سمینار های مختلف

سخنرانی در سمینار های مختلف و مرتبط با کسب و کار شما راه دیگری برای میزان توانایی و تخصص شما در کسب و کارتان به حساب می آید. یک سخنرانی مفید با محتوای درست میتواند موجب جلب نظر عموم به کسب و کار شما و به نوعی تبلیغات رایگان کسب و کار شما شود. برند سازی کسب و کار شما از این راه شما را با چالش های رو به رو با مشتری نیز به خوبی آشنا میکند تا بتوانید تمام نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید و در جهت تقویت و اصلاح آن قدم بردارید. بنابراین به دنبال رویداد ها و تجمع های مرتبط با کسب و کار خود باشید و با در نظر گرفتن یک متن سخنرانی کامل و درست با غلبه برنگرانی های خود در این جمع ها شرکت کنید.

در سمینار های مختلف

ایجاد موقعیت های هیجان انگیز در کسب و کار

ایجاد موقعیت های هیجان انگیز مانند تخفیفات ویژه ، ایجاد مسابقه با هدایای شگفت انگیز، دادن اشانتیون موجب میشود که مشریان شما تجربه ی یک خرید لذت بخش را از شما پیدا کنند که امر باعث میشود مشتری خود به صورت رایگان کسب و کار شما را تبلیغ کنند. برگزاری جشنواره های فصلی و جشنواره های روز های مهمی مثل اعیاد در معرفی هرچه بیشتر شما موثر میباشد. شما شاید در برگزاری جشنواره ها و یا پرداخت هدایا، اشانتیون های شامل برند کمی هزینه بردار باشد اما به طور قطع بازخورد بزرگ ترین به همراه دارد.

موقعیت های هیجان انگیز در کسب و کار

بروشور و تبلیغات کاغذی

با طراحی بسیار ساده در نرم افزارهای کامپیوتری مثل فتوشاپ که توسط خود شما یا تیم قابل اجرا است میتوانید بروشور یا تبلیغات کاغذی کوچک درست کنید. و با استفاده آن در مکان هایی که رفت و آمد زیادی وجود دارد شما را در تبلیغات رایگان کسب و کارتان کمک میکند. بهتر است که از نوع تبلیغات در مکان ها مرتب با کسب و کارتان برای بازخورد بهتر استفاده کنید.

و تبلیغات کاغذی

فعالیت در یوتیوپ و آپارات

فعالیت و فیلم سازی در شبکه های معروفی چون آپارات و یوتیوپ به شما کمک میکند در میان مخاطبان این شبکه های بزرگ قرار بگیرد و به صورت رایگان کسب و کار خود را تبلیغ کنید. ضمن اینکه تعدادی از مخاطبان خود را که علاقه ای به خواندن و یا پادکست ندارند را نیز جلب کرده اید. تولید یک فیلم جذاب برای معرفی کسب و کار یکی از بهترین راه های تبلیغ رایگان کسب و کار به حساب می آید. فعالیت و عضویت در این سایت ها شما را در سئو و ارتقای رتبه در گوگل نیز کمک میکند.

در یوتیوپ و آپارات

مشارکت با شرکت های دیگر

تعامل با شرکت های کسب و کار مرتبط میتواند شما را در راه ارتقاء و معرفی شرکت شما مفید واقع شود. مشارکت با شرکت های مرتبط کار ضمن تبلیغات رایگان کسب و کار شما یک زنجیره ی کار خوبی را برای شما ایجاد میکند.

خدمات پرمون وب

مهمترین خدمات پرمون وب ارائه راهکارهای دیجیتال برای کسب و کار شما است. از مهمترین خدمات پرمون وب می توان به طراحی فروشگاه اینترنتی، طراحی سایت شرکتی، سئو سایت و راهکارهای دیجیتال مارکتینگ اشاره کرد. شما می توانید با از طریق راهکارهای ارائه شده در صفحه تماس با ما، با پرمون وب ارتباط برقرار کنید.

author-avatar

درباره محمد علی ذاکری

سال‌ها در زمینه دیزاین، کمپین های تبلیغاتی، دیجیتال مارکتینگ فعالیت کرده ام. اینجا برای شما از راه اندازی کسب و کار اینترنتی، طراحی سایت و فناوری صحبت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *