کلید های طلایی در استراژی دیجیتال مارکتینگ

کلید های طلایی در استراژی دیجیتال مارکتینگ

فهرست مطالب

استفاده از استراژی دیجیتال مارکتینگ در حوزه ی کسب و کار های اینترنتی بسیار حائز اهمیت است. استراتژهای دیجیتال مارکتینک بیشتر به جهت رشد و توسعه ی یک کسب و کار میپردازد. در ابتدای شروع از بازاریابی دیجیتال از روش آزمون و خطا استفاده میکنند زیرا که روش های رسیدن به استراتژی مشخص بازاریابی دیجیتال بر اساس اهداف مورد نظر کسب و کار متفاوت است و نیاز به ارزیابی های گوناگونی دارد. پرمون وب به عنوان یک تیم متخصص در طراحی استراتژی های دیجیتال مارکتینگ در این مقاله شما را با چند نکته ی مهم در انتخاب تعیین استراژی دیجیتال مارکتینگ آشنا میکند تا شما در انتخاب بهترین استراتژی برای کسب و کارتان کمک کند.

برنامه ریزی مطابق با اهداف کسب و کار

قبل از شروع پایگذاری استراتژی دیجیتال ابتدا باید اهداف کسب و کار را با در نظر گرفتن جوانب منطقی برنامه ریزی کرد تا در زمان مناسب به اهداف مورد نظر دست پیدا کنید. ابزار مختلفی برای این کار وجود دارد که شما را در ایجاد برنامه ریزی درست محتوا، تقویم بهمراه جدول زمان بندی کمک می کنند که با استفاده از آن ها روال ساده تری داشته باشید.

مهم ترنی قسمت یک برنامه ریزی درست انتخاب یک هدف درست با در نظر گرفتن جوانب منطقی کسب و کار است که شما را در اجرا هرچه بهتر و بیشتر استراتژی بازاریابی دیجیتال کمک میکند. نکته ی بعدی که از اهیمت بالایی در برنامه ریزی برخوردار است در نظر گرفتن قسمت هایی برای نتایج نامعلوم و عملکرد شاخصه های KIP که شما را در رسیدن به اهداف و استراتژی های دیجیتال مارکتینگ کمک میکند. در برنامه ریزی بهتر است از اهداف کوتاه مدت و کوچک جهت حفظ تمرکز تیم و پیش برد هر چه بهتر اهداف استراتژی پرهیز کنید.

شاخص های KIP را در استراتژی دیجیتال مارکتینگ لحاظ کنید

های KPI را در استراتژی دیجیتال مارکتینگ لحاظ کنید

برای تعیین اهداف استراتژی های مارکتینگ باید شاخصه های مورد نظر کسب و کار در KPI استفاده کنید تا به کمک آن ها شما بر روی اهداف خود متمرکز تر حرکت کنید و نقاط قوت و ضعف خود را نیز در بازاریابی اینترنتی شناسایی کنید، به طور کلی آمارهای تخصصی KPI شما را در راه رسیدن به اهداف دیجیتال مارکتینگ کسب و کار راهنمایی میکند.

راه های انتخاب شاخصه ها KPI :

 •  پیدا کردن ارتباط KPI با اهداف استراتژی بازاریابی دیجیتال
 •  آشنایی با آمار و اندازه های KPI
 •  بررسی آمار عینی شما در KPI با کاربر و بررسی نوع این رابطه
 •  بررسی مقدار نیاز های آماری و نظارتی اطلاعات خاص به کارفرما

استفاده از آمار و ارقام KPI از اهیمت بالایی برخوردار است اما لازم به ذکر است که تجربه ی شما در تنظیم استراتژی دیجیتال مارکتینگ نیز بسیار حائز اهمیت است. بنابراین اشخاصی که این استراتژی ها را تعیین میکنند برای موفقیت در ROI باید توانایی تشخیص های رفتار انسانی و تجربیات کاربری UX را در موضوع کسب و کار داشته باشند.

طراحی یک قیف فروش

یک قیف فروش

قیف فروش در طراحی یک استراتژی موفق دیجیتال مارکتینگ بسیار موثر است. قیف فروش در حقیقت طراحی مراحل گام به گام یک استراتژی بازاریابی دیجیتال است که جهت موفقیت یک استراتژی مشتری کسب و کار باید طی کند.

مراحل طراحی قیف فروش به شرح زیر است:

برند سازی تجاری کسب وکار : بازاریابی محتوا، تبلیغات در شبکه هایی پر مخاطبی چون فیس بوک، طراحی و تولید ویدئو های توضیحی از کسب و کار، طراحی اینفوگرافی و…
ایجاد مراحل ورود مشتری به کسب و کار : شبکه های اجتماعی، استفاده از پست های وبلاگی، تست آنلاین
ایجاد طرحی پس از اتمام خرید مشتری : ایجاد پرسشنامه، طراحی بررسی نامه، ارسال ایمیل
طرح برنامه ای جهت حفظ مشتری : ایجاد پیشنهادات منحصر به فرد، ایمیل های مرتبط، طرح مسابقات فصلی و مناسبتی، نظر سنجی
مهم ترین قسمت در طراحی قیف تعامل سازی با مخاطب در جهت برند سازی است. نوع ورود و برقراری ارتباط با مخاطب کلید اصلی ورود کسب و کار بحساب می آید که در ذهن مخاطب تا مدت زیادی باقی می ماند. در این قسمت بازاریابی کسب و کار شما اتفاق میافتد که در میزان فروش محصول شما و ایجاد رابطه ای پایدار با مخاطبان شما بسیار حائز اهمیت است.
به طور معمول اشخاصی که استراتژی بازاریابی محتوایی را براساس ایجاد استراتژی بازاریابی دیجیتال میچنند روش های جذب را در تمام مراحل قیف فروش پیاده میکنند.

استفاده از محتوای تاثیر گذار در اهداف بازاریابی دیجیتال

استراتژی محتوا بسیار گسترده و تاثیر گذار است و محدود به پست های وبلاگی، توییت ها، و تبلیغات فیس بوکی نمیشود. استفاده از خلاقیت و راهکارهای نوین در محتوا نویسی متناسب با رشد تکنولوژی پیش رفت میکند و شما را مجبور به استفاده از بروزترین آن ها در معرفی کسب و کارتان میکند، در این بین این شما هستید که باید خود را برای پیشرفت کسب و کارتان به روز نگه دارید. در استراتژی دیجیتال مارکتینگ شما باید در بیان حرف های و نکته های موثر از کسب و کار خود دقت نظر بالایی داشته باشید تا در کمپین های تبلیغاتی موثر و درخشان حضور پیدا کنید.
به طور مثال : در خدمات و تبلیغات خود را متناسب با نیاز مخاطب تعیین کنید سپس محتوایی کامل و جذاب برای خدمات خود جهت جذب مشتری بنویسید. به طور کلی در دنیای دیجیتال هر آنچه که در کسب و کار شما اتفاق می افتد به صورت دیتا در اختیار مخاطبان خود قرار میگیرد، بنابراین استفاده از محتوای سئو شده و الگو های آنالیز آن در موفقیت هر چه بیشتر کسب و کار شما موثر است، که این خود رابطه ای مستقیم با آشنایی تجربیات رابط کاربری دارد.

استفاده از برنامه ای منعطف در استراتژی های مارکتینگ

استفاده از یک برنامه ی منعطف موجب میشود که شما در راه رسیدن به اهداف دیجیتال مارکتینگ آماده تر عمل کنید و پیش بینی بسیاری از موارد را از قبل انجام دهید. این نوع برنامه ریز به شما توانایی و زمان کافی را برای مقابله و حل مسئله اتفاقات کوچک یا بزرگ را میدهد.
برنامه ریزی منعطف یعنی شما فضاهای خالی را ایجاد کنید که در طول پیاده سازی استراتژی های بازاریابی دیجیتال مارکتینگ آن ها را پر کنید. همچنین زمان و فضای کافی را برای اتفاقات ناگهانی که موجب تغییر و یا تاثیر در روند استراتژی دیجیتال مارکتینگ شما میشود مانند: فعالیت های رقبا، انتقادات و… را درنظر بگیرید.

بررسی نکات زیر در طی اجرای برنامه شما را متمرکز نگه میدارد:

 1.  بررسی نقاط قابل پیشرفت
 2.  استفاده و جداسازی KPI های مهم و ضروری
 3. بررسی ورودی های مهم به کسب و کار
 4. بررسی ابزرای های مورد نیاز برای سهولت و سرعت در روند کار

تولید محتوای پایدار

تولید محتوا مفید یکی از بخش های مهم استراژی دیجیتال مارکتینگ است. به طور کلی در این بخش محتوا در اهداف و موقعیت های متفاوتی تولید میشود که ترکیب استراتژی های بازاریابی محتوایی در تولید یک محتوای با دوام تاثیر گذار میباشد. این کار نیاز به بررسی دقیق کلمات کلیدی و برچسب های مورد نیاز کسب و کار دارد که انجام آن در ابتدای کار مسیر را برای شما آسان میکند.
محتوای پایدار در حقیقت تعریفی گسترده و کامل ازبرند تجاری، خدمات، پیشنهادات و نوع کسب و کار شما است که به طور ثابت حضور دارد. امکان ارتقاء و گسترش در آن متناسب با توسعه ی کسب و کار وجود دارد اما محتوای فصلی و یا درباره ی رویداد خاص تلقی نمیشود و در مورد اهداف مختلف استراتژی دیجیتال مارکتینگ مورد استفاده قرار میگیرد.
در تولید محتوای پایدا باید به این نکته که  از زیاده گویی مخاطبان خود را خسته نکنیم تا بتوانیم در تولید محتوای کلید و مختصر جهت ارائه ی اهداف و پیام های کسب و کار بپردازیم، اهیمت ویژه ای قائل شویم.

راه های ایجاد محتوای پایدار:

 • طراحی و ایجاد کتاب در پست های وبلاگی
 • استفاده از پاورپویت های اسلایدی
 • تولید ویدئو های توضیحی
 • مسیر خود را در به طور مرتب بررسی کنید
  بهتری روش برای پیش برد استراتژی دیجیتال مارکتینگ بررسی گام به گام مراحل قیف فروش میباشد. بررسی عملکرد ها در تمام مراحل قیف فروش در تمام مراحل پیاده سازی استراتژی تا پایان رسیدن به اهداف باید در اولویت باشد. در تمام تغییرات نیز باید ارتباط خود را با مخاطبان مورد توجه قرار دهید.

کلام آخر

در تعیین یک استراتژی موفق باید از برنامه ای منعطف استفاده کنید تا درک درستی از رونده پیشرفت از ابتدا داشته باشید. استفاده از محتوای خوب و انتخاب روش های صحیح سئویی نیز شما را در راه رسیدن به اهداف بازاریابی دیجیتال کمک شایانی میکند.
به طور کلی جهت پیش برد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ شما باید از پروژه ی خود درک کاملی داشته باشید تا تمام مراحلی که باید طی شود را در زمان خود به انجام برسانید و راه هایی که موجب موفقیت پروژه میشود را شناسایی کنید.
استفاده از استراتژ های بازاریابی محتوا یکی ار مهم ترین راه های موفقیت در استراتژی دیجیتال مارکتینگ است. به گونه ای که با اجرای یک استراتژی محتوایی خوب میتوانید یک نمایش عمیقی از بازاریابی و هنر او را به اجرا در آورید.
استفاده از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ هر روزه در حال پیشرفت و ارتقاء است. شما میتوانید با کسب کمی تجربه در هر زمان از آن برای رسیدن به اهداف کسب و کار خود نیزاستفاده کنید.
استفاده از استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای شما به در کمترین زمان سود اوری نمی کند، به خاطر داشته باشید که استراتژی بازاریابی در حیقیت تمرکز بر روی موضوعاتی چون داستان برند و ارتباط شما با مخاطبان شماست که در آخر شما را با سود چند برابر میرساند.

پرمون وب با سال ها تجربه در زمینه ی استراژی دیجیتال مارکتینگ در زمینه ای مختلف کسب و کار میتواند از باابتدای طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت شرکتی شما در کنار شما باشد. تا شما را در تمام مراحل اصولی راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی تا بیهینه سازی سایت، تولید محتوا و  سئو فروشگاه اینترنتی شده و بهینه همراهی کند.

5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته های پایگاه دانش

دیگر نوشته ها

small_c_popup.png

اگر مایل به مشاوره رایگان در موضوع کاری سایت هستید فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.