معرفی و راهنمای کامل استفاده از گوگل میت

معرفی و راهنمای کامل استفاده از گوگل میت

فهرست مطالب

گوگل میت به عنوان یک نرم افزار کنفرانس ویدئویی که قابلیت برقراری ارتباط از راه دور برای سمازمان ها و افراد مختلف را برقرار میکند شناخته شده است. در این بین ارائه دهندگان پلت فرم های بی شماری وجود دارد که در این راستا فعالیت میکنند و به عنوان رقیبی برای این پلت فرم مطرح هستند که تلاش زیادی برای جلب توجه افراد و شازمان های مختلف میکنند. گوگل میت با غول راینش ابری خود توانسته این فضای رایگان را با قابلیت های ویژه به کاربرانی ایمیلی خود ارائه دهد.

 Google Meet در این فضا باید با رقبای قدرتمندی چون مایکروسافت و زوم دست و پنجه نرم کند. زوم به ویژه چالش مهمی برای Google Meet به حساب می آید، زیرا از فوریه 2020 توجه بسیار زیادی از کاربران را به خود جلب کرده است و تقریباً مترادف با مفهوم جلسات ویدیویی و کار از راه دور است. نیازی به گفتن نیست، این تصویری است که گوگل و دیگر پلتفرم‌های ویدئو کنفرانس رقیب به شدت می‌خواهند آن را بدست آورند، که با اجرای برنامه های با قبلیت های ا ویژگی‌ و پیشرفت‌های جدید خود را را به نمایش می گذارند.

Google Meet چیست؟

Google Meet یک سرویس کنفرانس ویدیویی سازمانی از Google است که از تماس‌های ویدیویی یک به یک و جلسات ویدیویی گروهی پشتیبانی می‌کند. کاربران Google Meet می‌توانند با سایر شرکت‌کنندگان چت کنند، ویدیوها، ارائه‌ها و اسلایدها را از دسک‌تاپ خود به‌طور هم‌زمان به اشتراک بگذارند، و همچنین رویدادهای زنده را پخش کنند. گوگل میت همچنین اتاق‌های ویژه، نظرسنجی، پرسش و پاسخ و تخته سفید ارائه می‌دهد. ضبط نیز در بسیاری از طرح های پولی موجود است.

Google Meet قبلاً Google Hangouts Meets نامیده می‌شد، قبل از اینکه Google برنامه را به دو سرویس مختلف تقسیم کند: Meet برای کنفرانس ویدیویی و Google Chat برای پیام‌رسانی مبتنی بر متن. Google Meet پاسخ گوگل به برنامه های ویدئو کنفرانس و چت مانند زوم و تیم های مایکروسافت است که سرویس های رقیب محسوب می شوند.

Google Meet از طریق مرورگر وب در meet.google.com در دسترس است و همچنین می‌توانید از Gmail، Google Workspace و از طریق یک برنامه تلفن همراه به آن دسترسی داشته باشید. Google Meet با دستگاه‌های Windows، Mac، Chrome OS، Linux، Android و iOS/iPadOS سازگار است.

Zoom vs Microsoft Teams vs Google Meet: چگونه آنها را با هم مقایسه می کنند؟ (TechRepublic)
Zoom در مقابل تیم های مایکروسافت، Google Meet، Cisco WebEx و Skype: انتخاب برنامه های ویدئو کنفرانس مناسب برای شما (TechRepublic)

چگونه از Google Meet استفاده کنم؟

همانطور که از یک محصول Google انتظار دارید، این برنامه بسیار ساده و کاربرپسند است، به خصوص اگر سازمان شما قبلاً از برنامه ها و خدمات Google استفاده می کند.

برای استفاده از گوگل میت، ابتدا باید با حساب Google خود وارد شوید. همچنین می‌توان از داخل برنامه مرورگر Gmail Google و از طریق برنامه‌های تلفن همراه اختصاصی برای دستگاه‌های Android و iOS به آن دسترسی داشت. همچنین می توانید یک جلسه Google Meet را از طریق برنامه Google Calendar برنامه ریزی کنید.

برای شروع یک جلسه ویدیویی از Meet، https://meet.google.com را وارد کنید، سپس روی جلسه جدید کلیک کنید، یک جلسه برنامه ریزی شده را انتخاب کنید یا یک کد وارد کنید. پس از پیوستن به جلسه، می‌توانید از بخش افزودن افراد، افراد دیگر را برای پیوستن دعوت کنید.

برای شروع یک جلسه از Gmail، Gmail را در یک مرورگر وب باز کنید، Meet را انتخاب کنید و سپس New Meeting، Join A Meeting یا یک جلسه برنامه ریزی شده را انتخاب کنید. هنگامی که در جلسه هستید، با به اشتراک گذاری کد جلسه یا با افزودن شخصی از طریق آدرس ایمیل یا تماس تلفنی از بخش افزودن افراد، افراد دیگری را اضافه می کنید.

برای برنامه‌ریزی یک جلسه ویدیویی از Google Calendar، یک رویداد ایجاد کنید، مهمان‌ها را اضافه کنید و روی Add Google Meet Video Conferencing کلیک کنید.

معرفی قابلیت های برقراری ارتباط در گوگل میت

گوگل میت در مرورگر وب که به طور معمول استفاده می‌کنید کار می‌کند، مانند: Chrome. چیزی که ممکن است ندانید این است که Google Meet در فایرفاکس، سافاری و مایکروسافت اج نیز به خوبی کار می کند. این امر استفاده از Meet را بسیار ساده‌تر از برنامه‌های کنفرانسی دیگر می‌کند که به دانلود یا افزونه برنامه نیاز دارند، و پس از آن در هر زمان که این برنامه‌ها تغییر می‌کنند، نیاز به دانلود یا نصب دوباره دارند. اگر از یک مرورگر مدرن استفاده می‌کنید و آن را به‌روز نگه می‌دارید،میتواندی از Meet استفاه نمایید. Google Meet برای دستگاه های موبایل اندروید و اپل نیز در دسترس است.

افرادی که از Workspace استفاده می کنند متوجه مکان های زیادی برای دسترسی به Meet می شوند.با استفاده از منو جیمیل به Meet دسترسی پیدا کنید. از Google Docs، Sheets یا Slides استفاده کنید؟ جلسه Meet را برای بحث با ویدیوی کنار فایلتان شروع کنید. استفاده از فضاها؟ Meet را برای کنفرانس ویدیویی با تیم خود راه اندازی کنید.

 تقویم و سایر برنامه های Workspace یکپارچه شده است

گوگل میت ساده ترین سیستم کنفرانس برای استفاده با Google Calendar است. می‌توانید تقویم را برای اضافه کردن پیوند Meet به هر رویدادی که ایجاد می‌کنید، پیکربندی کنید. حتی اگر این کار را انجام ندهید، فقط یک کلیک یا ضربه برای افزودن پیوند Meet به یک رویداد Calendar طول می‌کشد. نیازی به برش و چسباندن پیوندهای کنفرانس از برنامه های شخص ثالث نیست. اگر از برنامه‌های قرار ملاقات قابل رزرو استفاده می‌کنید، می‌توانید سیستم را طوری پیکربندی کنید که برای هر قرار ملاقات نیز پیوند Meet ارائه کند.

گوگل میت همچنین به شما کمک می کند میزان حضور و غیاب را پیگیری کنید، که می تواند به ویژه با افزایش تعداد شرکت کنندگان مفید باشد. ویژگی فهرست مهمانان تقویم اضافه شده در سال 2022 به شما کمک می کند قبل از شروع به کار در دستور کار، مطمئن شوید که افراد حضور دارند. پس از پایان جلسه شما، ایجاد کننده رویداد ممکن است لیستی از شرکت کنندگان را دریافت کند، که دقیقاً نشان می دهد افراد چه زمانی به آن ملحق شدند و چه زمانی افراد جلسه را ترک کردند.

ابزارهای جلسه فعال گوگل میت

گوگل میت شامل چندین ابزار است که تعامل فعال را در طول جلسات ویدئو کنفرانس ارائه می‌کند. به عنوان مثال، یک بالا بردن ساده دست می تواند نشان دهنده تمایل به صحبت باشد، که به ویژه در جلسات با بسیاری از افراد مفید است. اتاق‌های برک‌آوت به میزبان‌ها اجازه می‌دهند که یک جلسه را به گروه‌های کوچک‌تر با بخش‌های اختصاص‌یافته یا به‌طور تصادفی انتخاب شده تقسیم کنند و سپس به جلسه اصلی بازگردند. نظرسنجی ها به مردم اجازه می دهد در مورد موضوعات رای دهند. سیستم پرسش و پاسخ سؤالات ورودی را ساختار می دهد. Jamboard به شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهد تا یادداشت‌هایی را روی یک تابلوی مشترک بکشند، تایپ کنند یا یادداشت‌هایی اضافه کنند که افراد حتی پس از پایان جلسه به آن دسترسی داشته باشند. البته چت به افراد امکان می‌دهد بدون نیاز به وقفه در جریان جلسه نظر بدهند چه به صورت جداگانه یا گروهی.

کنترل‌های میزبان اضافه کردن میزبان‌های مشترک و مدیریت کارهایی که افراد ممکن است در جلسه انجام دهند را ممکن می‌سازد. به این ترتیب، ممکن است چندین نفر با هم کار کنند تا یک جلسه را مدیریت کنند، نه اینکه یک نفر نیاز به نظارت بر تمام وظایف اداری در یک جلسه داشته باشد. برای مثال، یک میزبان ممکن است مدیریت کند که آیا شرکت‌کنندگان می‌توانند صفحه نمایش خود را به اشتراک بگذارند، چت کنند یا ویدیو یا صدا را روشن کنند.

فن آوری های جلسات مفید

گوگل میت دارای چندین ویژگی است که تجربه کلی کنفرانس را برای همه بهتر می کند. زیرنویس‌های خودکار را روشن کنید و سیستم گفتار را رمزگشایی کرده و آن را به متن نمایش داده شده روی صفحه تبدیل می‌کند.

حتی بهتر از آن، ترجمه بلادرنگ برای چندین زبان نیز بخشی از سیستم زیرنویس است. کاهش نویز و طنین به‌ترتیب به دنبال کاهش حواس‌پرتی و پژواک صوتی محیط است. تاری پس‌زمینه و تصاویر این امکان را برای افراد فراهم می‌کند که محیط اطراف خود را مبهم یا جایگزین کنند، که می‌تواند به حفظ حریم خصوصی کمک کند.

گوگل میت همچنین به شما کمک می‌کند تا چالش‌های پهنای باند بالقوه را با توانایی کاهش وضوح ویدیو در زمانی که اتصال اینترنت شما کند است برطرف کنید. همچنین می‌توانید ویدیو را کاملاً خاموش کنید و از Meet به عنوان یک سیستم کنفرانس صوتی استفاده کنید. شماره‌های شماره‌گیری امکان پیوستن به جلسه Meet را با تماس تلفنی فراهم می‌کنند.

ضبط، ذخیره سازی و جستجو گوگل میت

اگر انتخاب کنید که یک جلسه Google Meet را ضبط کنید، که گزینه ای برای بسیاری از نسخه های سازمانی Workspace است، موارد ضبط شده در پوشه ای در Google Drive ذخیره می شوند. این تضمین می‌کند که می‌توانید به همه فایل‌های جلسه خود در همان مکانی که همه فایل‌های دیگر خود را نگه می‌دارید دسترسی داشته باشید و مدیریت کنید. در اواسط سال 2022، Google قابلیت یافتن فایل‌های مرتبط با Meet را هنگام استفاده از برنامه جدید اضافه کرد: عبارت جستجوی «Google Meet».

آیا گوگل میت رایگان است؟

گوگل میت برای همه افراد دارای حساب Google به صورت رایگان در دسترس است. نسخه رایگان گوگل میت جلسات ویدیویی گروهی با حداکثر 100 شرکت‌کننده را ارائه می‌دهد که مدت زمان آن 60 دقیقه است. برنامه‌های پولی Google Workspace ویژگی‌هایی را اضافه می‌کنند،که به شرح زیر:
Business Starter (6 دلار برای هر کاربر در ماه) حداکثر طول جلسه را به 24 ساعت افزایش داد، از شماره تلفن های ایالات متحده یا بین المللی پشتیبانی می کند و تخته سفید را اضافه می کند.
استاندارد کسب و کار (12 دلار برای هر کاربر در ماه) شامل تمام ویژگی‌های Starter است، از جلسات حداکثر 150 شرکت‌کننده پشتیبانی می‌کند، ویژگی‌های لغو نویز، نظرسنجی و پرسش و پاسخ، بالا بردن دست، اتاق‌های شکست (همانطور که در شکل A نشان داده شده است) و قابلیت‌های ضبط جلسه را اضافه می‌کند.
Business Plus (18 دلار برای هر کاربر در ماه) شامل تمام ویژگی‌های استاندارد Business است، از جلسات حداکثر 500 شرکت‌کننده پشتیبانی می‌کند و قابلیت‌های ردیابی حضور و غیاب را اضافه می‌کند.
نسخه های سازمانی (قیمت متفاوت است) پخش زنده درون دامنه را ارائه می دهند.
ببینید: همه برگه های تقلب TechRepublic و راهنمای افراد هوشمند

به طور جداگانه، مشتریان Google One Premium (9.99 دلار در ماه) و Google Workspace Individual (9.99 دلار در ماه) نیز هر دو به ویژگی‌های کنفرانس Google Meet دسترسی دارند که محدودیت‌های کنفرانس و برخی از پیشرفت‌های بالا را افزایش می‌دهد. جزئیات طرح را برای جزئیات کاوش کنید.

آیا برای استفاده از گوگل میت به Google Workspace نیاز دارم؟

خیر. هر کسی که یک حساب Google  یعنی یک آدرس Gmail دارد، می‌تواند به صورت رایگان از گوگل میت استفاده کند. با این حال، فقط مشتریانی که پول پرداخت می کنند، ویژگی های ممتاز را دریافت می کنند.

Google Workspace جایگزین Google برای Microsoft 365 است که کتابخانه‌ای از ابزارهای همکاری و بهره‌وری از جمله Docs، Sheets، Slides و Keep را ارائه می‌دهد. Google Workspace در نسخه‌های Individual، Basic، Business و Enterprise با نسخه‌های اضافی موجود برای بخش‌های خاص  دولتی در دسترس است.

گوگل میت چه ویژگی های دیگری دارد؟

Google اخیراً مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید را به Google Meet اضافه کرده است تا از افرادی که از راه دور کار می‌کنند پشتیبانی کند و همچنین اطمینان حاصل کند که برنامه کنفرانس ویدیویی در مواجهه با رقابت تازه باقی می‌ماند. همچنین از برخی از فناوری‌های هوش مصنوعی گوگل بهره می‌برد که برای کمک به اجرای روان‌تر جلسات و دسترسی بیشتر به آن اضافه شده‌اند. ویژگی های مفید عبارتند از:

  1. طرح‌بندی کاشی‌شده که به کاربران وب Google Meet امکان می‌دهد تا حداکثر ۱۶ شرکت‌کننده را همزمان روی صفحه ببینند
  2. امکان پخش زنده رویدادهای Meet در YouTube
  3. گزینه ای برای ارائه یک برگه کروم به جای نمایش یک پنجره یا کل صفحه، برای ارائه ویدیو با کیفیت بالا همراه با صدا
  4. یک حالت کم نور که ویدیوی کاربر را تنظیم می کند تا در شرایط نوری ضعیف، برای سایر شرکت کنندگان بیشتر قابل مشاهده باشد.
  5. حذف نویز برای کمک به فیلتر کردن نویز پس زمینه
  6. زیرنویس زنده و ترجمه بی‌درنگ در طول جلسات با فناوری تشخیص گفتار Google

تفاوت Google Meet، Google Duo و Hangouts چیست؟

برای مدتی، گوگل میت و Google Duo برنامه‌های جداگانه‌ای بودند. Google Duo یک برنامه تماس ویدیویی بود که عمدتاً برای استفاده با دوستان و خانواده تبلیغ می شد، در حالی که Google Meet یک برنامه ویدئو کنفرانس بود. در اواسط سال 2022، گوگل اعلام کرد که Google Duo و گوگل میت در نهایت به هم نزدیک می شوند و نتیجه نهایی برنامه ای به نام Google Meet است که مجموعه ای قوی از ویژگی های ارتباط ویدیویی و کنفرانس را ارائه می دهد. برنامه فعلی Google Duo در نهایت به Google Meet تغییر نام خواهد داد. Google Hangouts که زمانی یک برنامه ارتباط صوتی، متنی و ویدیویی چند وجهی بود، دیگر در دسترس نیست.

رقبای اصلی Google Meet چه هستند؟

رقبای اصلی برنامه ویدئو کنفرانس گوگل، زوم و تیم های مایکروسافت هستند. هر کدام تا حدودی عملکرد اصلی یکسانی را ارائه می‌کنند، اما از نظر ویژگی‌ها و تجربه‌ای که ارائه می‌دهند، هدفشان و مدل‌های قیمت‌گذاری متفاوت است.

Zoom از جلسات، چت، تلفن و موارد دیگر پشتیبانی می کند. نسخه رایگان برنامه می‌تواند میزبان حداکثر 100 شرکت‌کننده باشد و جلسات آن 40 دقیقه است. نسخه Pro ماهانه 14.99 دلار هزینه دارد و تمام قابلیت های برنامه رایگان، زیرنویس های خودکار، 3 تخته سفید قابل ویرایش با 25 مگابایت فضای ذخیره سازی ابری و همچنین 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی ابری برای ضبط را ارائه می دهد. بالاتر از آن برنامه‌های تجاری، زوم تلفن، رویدادهای بزرگ‌نمایی و اتاق‌های بزرگ‌نمایی وجود دارد که هر کدام قابلیت‌های گسترده‌ای برای تماس، کنفرانس و مدیریت ارائه می‌دهند.

تیم های مایکروسافت بخشی از بسته 365 مایکروسافت است. Teams جزء اصلی Office 365 به همراه Word، Excel و PowerPoint است. این بدان معناست که کاربران Teams می توانند اسناد آفیس را به صورت بلادرنگ به اشتراک بگذارند و با آنها همکاری کنند و کار را به طور خودکار در فضای ابری ذخیره کنند. نسخه رایگان Microsoft Teams برای استفاده در دسترس است که کاربران می توانند با استفاده از آدرس ایمیل خود برای ثبت نام در آن ثبت نام کنند. نسخه رایگان Teams تماس‌های ویدیویی با حداکثر 100 شرکت‌کننده را ارائه می‌دهد که مدت زمان جلسه حداکثر 60 دقیقه است.

Microsoft Teams Essentials، با پرداخت 4 دلار برای هر نفر در ماه، جلسات گروهی نامحدود تا 30 ساعت را با حداکثر 300 شرکت کننده در هر جلسه و 10 گیگابایت فضای ذخیره سازی ابری برای هر کاربر ارائه می دهد. اشتراک های Microsoft 365 Business Basic از 6 دلار برای هر کاربر در ماه شروع می شود و ضبط جلسات تیم را با رونوشت ها و همچنین 1 ترابایت فضای ذخیره سازی برای هر کاربر ارائه می دهد. بالاتر از آن، طرح ها و پیشنهادات دیگری وجود دارد که شامل میزبانی وبینار و ادغام سیستم تلفن سازمانی است.

پرمون وب متخصص طراحی فروشگاه اینترنتی، طراحی سایت شرکتی، سئو فروشگاه اینترنتی امیدوار است مطالب مفیدی از گوگل میت را ارائه کرده باشد.

5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته های پایگاه دانش

دیگر نوشته ها

small_c_popup.png

اگر مایل به مشاوره رایگان در موضوع کاری سایت هستید فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.